Najciekawsze urządzenia wystawy Audio Video Show 2018

Najdroższy gramofon świata. Urządzenie kosztuje ponad 600 tysięcy złotych i charakteryzuje się całkowicie odsprzęgniętym talerzem, a także żyroskopowym zawieszeniem. W trakcie wystawy będzie można porozmawiać z współwłaścicielem firmy Transrotor.
audio video show 2018
audio video show 2018

Transrotor Artus

Żaden audiofil nie przejdzie obok niego obojętnie (fot. materiały prasowe)

Rockport Lyra

Niepozorne z wyglądu kolumny w cenie domu z ogrodem

Kosztujące ponad 800 tys. złotych głośniki to jedne z najlepszych konstrukcji na świecie. Zostaną zaprezentowane z lampową elektroniką firmy VTL: wzmacniaczami mSiefried Series II oraz przedwzmacniaczami TL-7.5 Series III. W kolumnach zastosowano głośniki średniotonowe z poszczególnymi sekcjami membrany z włókien węglowych o różnej grubości. Dzięki temu osiągnięto niespotykanie niski poziom zniekształceń.

D’Agostino Relentless

Wzmacniacz, który zagra wszystko

Ważące 250 kg i kosztujące 1,2 miliona złotych monobloki o mocy dochodzącej do 6000 W przy 2 Ω zostaną zaprezentowane przez samego właściciela i konstruktora, legendę hi-endu, Dana D’Agostino. Będzie to pierwsza wizyta byłego szefa firmy Krell w Polsce. Swego rodzaju dodatkiem do kosztującego blisko 3 miliony złotych systemu, będą kolumny Wilson Audio Alexx, których prezentacja w ubiegłym roku przyciągnęła prawdziwe tłumy. Dużą atrakcją pokazu będzie przedpremierowy odsłuch albumu „Equinoxe Infinity” Jean-Michel Jarre’a 16 listopada o godzinie 13:00 oraz winylowej płyty „Ulotne" Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa, z gościnnym udziałem Anny Marii Jopek tego samego dnia o godzinie 15:00 – właśnie na takim systemie marzeń.

Manron Delta SE 150

Piękna forma i zachwycający dźwięk

Toruńska firma Manron zaprezentuje wyjątkowy wzmacniacz, w którym zastosowano układ bezpośrednio żarzonej triody single-ended, bazujący na lampie GM100. Ta tysiącwatowa lampa, pochodząca z lat 30-tych XX wieku, pozwala uzyskać około 200 watów mocy wyjściowej na kanał. Oryginalnie lampy tego typu stosowano w nadajnikach radiowych. Cena urządzenia? Milion złotych za parę.

Philips OLED+ 903

telewizory
Telewizor może się pochwalić jasnością na poziomie 1000 nitów (fot. materiały prasowe)

Na koniec produkt w bardziej przystępnej cenie. Najnowszy telewizor Philipsa to zarazem pierwszy odbiornik z oznaczeniem OLED+, który nie odnosi się akurat do obrazu lecz dźwięku. Ten znak symbolizuje bowiem najwyższą jakość audio, jaką zapewnić mają rozwiązania firmy Bowers & Wilkins. Poza efektownym systemem doświetlania Ambilight, telewizor charakteryzuje się także wbudowanym asystentem Google, a także minimalistyczną “różdżką”, która jest kompatybilna z połączonymi z telewizorem urządzeniami. Telewizor kupimy w polskich sklepach za ok. 8999 zł (sprawdź aktualne promocje). | CHIP

 Tutaj znajdziecie najlepsze słuchawki m.in. AKG Y50, Marshall Major II czy JBL E30.