Blizzard pracuje nad nową grą

J. Allen Brack, szef Blizzard Entertainment (awansował po odejściu wieloletniego CEO: Mike’a Morhaime’a) wspomniał dziś o projekcie, nad którym pracuje od 2016 roku jeden z bardziej doświadczonych twórców studia, Tom Chilton. Jeden ze współautorów sukcesu World of Warcraft tworzy nową grę, o której szef Blizzarda powiedział:
Blizzard pracuje nad nową grą

Mamy wielu różnych doświadczonych twórców gier, którzy mają wiele różnych zainteresowań, w licznych, różnorodnych gatunkach. Tom Chilton pracował nad WoW od ponad 13 lat. On i ja, na moim poprzednim stanowisku, rozpoczęliśmy nowy projekt, który nie był czymś, co Blizzard kiedykolwiek robił. Toma to pasjonuje. Grywa w ten gatunek gier. Rozumie go dobrze, jest podekscytowany i chcemy mu stworzeniu tej gry pomóc. 

Skoro gra ma należeć do gatunku dotąd omijanego przez Blizzarda, to niewiele możliwości do wyboru pozostało. Studio tworzyło strategie (Warcraft, Starcraft), FPSy (Overwatch), action RPG (Diablo), MOBA (HotS), MMO (WoW), platformówki (Lost Vikings) czy nawet gry wyścigowe (Rock’n’Roll Racing). Lista gatunków jest więc w tym przypadku gość wąska. Najbardziej prawdopodobnym jest zapewne typ battle royale, z racji jego olbrzymiej popularności. Ale kto wie, może zobaczymy symulator? We wcześniejszych przeciekach pojawiały się określenia sugerujące grę FPS oraz spore nasycenie akcją… z tym, że te założenia wypełnia już Overwatch. Skreślić też można grę przygodową. Co takiego szykuje Blizzard? Grę sportową? Czas pokaże.

Więcej:gry