BlizzCon 2018: Diablo Immortal, nowy dodatek do Hearthstone i odświeżona wersja Warcrafta III

Przed ogłoszeniem nowości jakie amerykańskie studio przygotowało dla graczy, Mike Morhaime oficjalnie pożegnał się z graczami. Prezes Blizzard Entertainment w symboliczny sposób przekazał funkcję w ręce J. Allena Bracka, który do tej pory kierował produkcją “World of Warcraft”.
BlizzCon 2018: Diablo Immortal, nowy dodatek do Hearthstone i odświeżona wersja Warcrafta III

Mike Morhaime przekazał funkcję prezesa J. Allenowi Brackowi (fot. Blizzard Entertainment)

“Diablo Immortal” jedynie na urządzeniach mobilnych

Fani gier Blizzarda od wielu już lat czekają na czwartą część “Warcrafta” i “Diablo”. I przyjdzie im poczekać jeszcze trochę, ponieważ producent pracuje obecnie nad odświeżoną wersją “Warcrafta III” i mobilną grą w świecie Sanctuarium, jednak z fabułą umiejscowioną pomiędzy 2 a 3 częścią serii “Diablo”. W nową grę Blizzarda w świecie “Diablo” zagramy jedynie na urządzeniach z Androidem i iOS-em. “Diablo Immortal” stworzy chińska firma NetEase we współpracy z Blizzardem. Twórcy prawdopodobnie zrezygnują z trybu Hardcore, w którym śmierć postaci jest ostateczna. Wszystko przez to, że na telefonach komórkowych utraty połączenia bywają częstsze.

“Warcraft III: Reforged”

Blizzard kontynuuje odświeżanie swoich klasycznych tytułów. W zeszłym roku w kliencie Battle.net pojawiła się pierwsza część “StarCrafta” z poprawionymi teksturami i przerywnikami filmowymi. Podobny zabieg czeka “WarCraft III”. W odrestaurowaną wersję popularnego RTS-a zagramy w 2019 roku.

“Rastakhan Rumble” – nowy dodatek do “Hearthstone”

Już 4 grudnia zadebiutuje trzeci w tym roku dodatek do popularnej karcianki Blizzarda. Tym razem motywem przewodnim będą trolle i karty z nową mechaniką nazwaną “Overkill”. Aktywuje się ona po tym, gdy postaci zadamy więcej obrażeń niż ta miała punktów zdrowia. Po wydaniu dodatku pojawi się także nowa przygoda dla pojedynczego gracza zatytułowana “Rumble Run”. A osoby, które zalogują się w dniu premiery do “Hearthstone” otrzymają darmową kartę legendarną i dwie karty duchów, a także 6 pakietów z nowego rozszerzenia.

Nowi bohaterowie w “Overwatchu”, “StarCrafcie II” i “Heroes of the Storm”

Podczas BlizzConu tradycyjnie zapowiedziano też nowe postacie do popularnych gier sieciowych. W “Overwatchu” pojawi się Ashe – kowbojka z shotgunem i dynamitem.

Jej zdolnością bohaterską jest strzelający robot. Strzelba natomiast wykorzystuje znaną już z “Quake’a” mechanikę odrzutu, dzięki której będziemy mogli wyskakiwać na dużą wysokość po strzeleniu w ziemię.

W “StarCrafcie II” w trybie kooperacji pojawi się Zeratul, czyli nowy grywalny bohater. Natomiast gracze “Heroes of the Storm” zagrają Orfeą, czyli pierwszą postacią niepochodzącą z innych gier Blizaarda. Orfea to córka Władcy Kruków, która sprzeciwiła się własnemu ojcu i odrzuciła mroczną moc. W niedalekiej przyszłości Blizzard zamierza też wprowadzić usprawnienia w grze. Między innymi zostanie przebudowany system klas, który obecnie nie do końca się sprawdza podczas meczów.

Warto też dodać, że Blizzard latem przyszłego roku wprowadzi klasyczne serwery “World of Warcraft”. Dostęp do nich nie będzie wymagał wykupienia dodatkowej subskrypcji – wystarczy standardowy abonament “World of Warcraft”. | CHIP

Tutaj znajdziecie ciekawe promocje na niektóre z opisywany gier Blizzarda.