Huawei wyprzedzi Samsunga?

W chińskim portalu społecznościowym Weibo Huawei opublikowało grafikę przedstawiającą obrys niezapowiedzianego jeszcze smartfonu. Ciekawym szczegółem jest niewielka gwiazdka przebijająca się przez lewy, górny narożnik ekranu. Wygląda na to, że producent zrezygnuje z notcha na rzecz otworu skrywającego przedni aparat.
huawei
huawei

smartfon
Czy takie dziurki zastąpią notche? (graf. Huawei)

Grafika nie ujawnia nazwy modelu, ale napis mówi, że więcej dowiemy się już w grudniu. Możliwe, że w ten sposób Huawei ubiegnie Samsunga. Koreański producent planuje premierę Galaxy A8s, który, według przecieków, ma być wyposażony w wyświetlacz typu Infinity-O z podobnym rozwiązaniem. Ale A8s zobaczymy dopiero w styczniu.

Od czasu pojawienia się na rynku dotykowych wyświetlaczy wszyscy producenci starają się maksymalnie zwiększyć powierzchnię ekranu. Dlatego najpierw poznikały fizyczne przyciski Home, potem pojawiły się cienkie ramki i nietypowe proporcje wyświetlaczy, a w ostatnim czasie nawet ci, którzy początkowo dystansowali się od notchy, sami zaczęli je stosować. Podobne pomysły przyjmują się szybko i bez względu na to, kto pierwszy wprowadzi opisane wyżej rozwiązanie, zapewne z czasem trafi ono do wielu nowych smartfonów. | CHIP


⇒ Tutaj znajdziecie nasz ranking smartfonów, a w nim m.in. modele OnePlus 6T i Huawei Mate 20 Pro.