Total War: Rome na telefonach z Androidem

Seria Total War to z pewnością jeden z najlepszych cykli wśród gier strategicznych. Wśród gier studia Creative Assembly były m.in. te osadzone w realiach średniowiecznej Japonii, oświeceniowej Europy, mrocznego fantasy uniwersum Warhammera czy starożytnego Imperium Rzymskiego. Właśnie w te ostatnie realia wprowadzała nas gra “Total War: Rome” (oraz jej druga część) i to ona właśnie trafi na telefony z Androidem.
Total War: Rome na telefonach z Androidem

Niestety nie wszyscy będą mogli cieszyć się rozgrywką. Przygotowujące tytuł na Androida studio Feral Interactive poinformowało, że liczba telefonów, na których będzie można zainstalować androidową wersję “Total War: Rome” będzie ograniczona.  Pewną podpowiedzią dotyczącą tego, jakie telefony znajdą się na liście, może być informacja podana przez Davida Stephena, dyrektora zarządzającego Feral Interactive. Przy okazji ogłoszenia mobilnego “Rzymu” powiedział, że firma jest gotowa na wypuszczenie wersji dla Androida w Google Play i Samsung Apps Store tylko w krajach z Ameryki Północnej , Europy, Australii i niektórych krajach azjatyckich. Skoro wymieniony został Samsung Apps Store, to można być pewnym, że flagowce Samsunga otrzymają dostęp do gry. Pytanie czy tylko one? Seria Total War pojawiła się już na telefonach z Androidem w postaci Total War Battles: Kingdom. Tym razem jednak mówimy o przeniesieniu na smartfony gry, która odniosła sukces na komputerach PC.

Oryginalny “Total War: Rome” ukazał się dość dawno temu, bo w 2004 roku i był bardzo ciepło przyjęty, zarówno przez recenzentów, jak i graczy. Jest to strategia w której poczynania na głównej mapie, strategiczne ruchy wojsk i zarządzanie państwem, odbywa się w trybie turowym, podczas gdy bitwy rozgrywane są w czasie rzeczywistym. Dwa lata temu Feral Interactive zdołało dokonać portu na iOS dla iPada, potem dostosowując grę dla iPhone’ów. Wersja na Androida nie będzie dokładnym przeniesieniem gry z systemu Apple’a. Ukaże się jako tytuł do kupienia (cena na tę chwilę pozostaje nieznana) na platformach Google Play i Samsung Apps Store w grudniu 2018 | CHIP

Więcej:Androidgry