WeTransfer zaktualizował aplikację mobilną

Każdy kto słyszał nazwę WeTransfer kojarzy ją z prostym sposobem na przesyłanie przez internet dużych plików. Dzięki usłudze za darmo możemy wysyłać pliki o wielkość do 2-gigabajtów. (Większe wymagają korzystania z wersji płatnej.) Moblina aplikacja daje dodatkowe możliwości. W założeniu twórców Collect to miejsce, w którym możemy zapisać wszystko co tylko zechcemy, wysłać komu zechcemy i udostępnić ten sam plik wielu osobom.
WeTransfer zaktualizował aplikację mobilną

Collect podzielony jest na dwie sekcje. W jednej gromadzimy co tylko chcemy. Mogą to być zdjęcia, filmy, dokumenty, notatki, utwory muzyczne czy linki do stron www. Drugie miejsce to Tablice (Boards), które służą do uporządkowania zapisanych danych. Możemy nadać im nazwę i wypełniać je materiałami związanymi tylko z jednym zagadnieniem. Tablice można również współdzielić z innymi użytkownikami, którzy również mogą je uzupełniać i edytować. Orzypomina to trochę działanie innej znanej aplikacji tego typu, czyli Trello.

Tablice nie są niczym nowym. Od roku były już dostępne w aplikacji WeTransfer. W nowej odsłonie zostały jednak poprawione. WeTransfer twierdzi, że liczb mobilnych użytkowników jego serwisu w ciągu roku wzrosła 25-krotnie i każdego miesiąca korzysta z niej ponad 4,5 mln osób. Z przeglądarkowej wersji usługi miesięcznie korzysta około 42 mln osób.

Nowy program w założeniu WeTransfera to krok naprzód. Jednak opinie użytkowników jego androidowej wersji świadczą o dużym rozczarowaniu i piszą, że “stare było lepsze”. | CHIP