Blizzard porzuca rynek PC?

Według Maksyma “Mopsio” Szczypy, zawodnika grającego obecnie w zespole Leftovers, część osób pracujących dotychczas nad rozwojem “Heroes of the Storm” zajmie się produkcją niezapowiedzianych jeszcze tytułów mobilnych. Polski gracz powołuje się przy tym na źródła w Blizzardzie. 14 grudnia dowiedzieliśmy się, że firma nie zamierza w przyszłym roku wspierać stworzonej przez siebie ligi HGC (Heroes of the Storm Global Championship), a programiści zostaną przesunięci do innych działów. Tuż po BlizzConie, czyli corocznej konferencji producenta organizowanej w kalifornijskim Anaheim, wiceprezes Blizzard Entertainment, Allen Adham poinformował, że firma pracuje obecnie nad wieloma projektami. Okazuje się, że są to głównie nieujawnione jeszcze gry przeznaczone na urządzenia mobilne.
Gamescom 2009 - Blizzard Entertainment

Gamescom 2009 – Blizzard Entertainment

– Wydaje mi się, że Blizzard już podczas BlizzConu dał graczom do zrozumienia, że nie będzie się zajmować grami na PC i skupi się na rynku mobilnym, gdzie można więcej zarobić – mówi w rozmowie z CHIP-em Maksym Szczypa. –Jestem sceptycznie nastawiony. Tak długo jak dotychczasowe tytuły będą im przynosiły jakikolwiek zysk, to będą się tym interesować, a jak się pojawią jakieś nieodpowiedzialne decyzje, takie jak te dot. “Heroes of the Storm”, to domyślam się, że może być podobnie. Zamkną wsparcie całkowicie i powiedzą: “Ok, było miło, ale czas się skupić na grach mobilnych”. Przypuszczam więc, że jeśli Blizzard zdecyduje się zmienić odbiorcę, to nawet jeśli będzie to robić powoli, to może się to odbić również na pozostałych tytułach na PC – dodaje zawodnik.

[banner slot=”text”]

Po ujawnieniu prac z chińskim NetEase nad mobilną grą “Diablo Immortal”, firma uspokajała, że powstaje także “Diablo” na PC. Podczas BlizzConu ogłoszono też odświeżoną wersję “Warcrafta III”. Może się jednak okazać, że zupełnie nowe tytuły będą powstawały jedynie z myślą o smartfonach i tabletach.

Więcej o tym, w jakim kierunku zmierza Activision Blizzard, przeczytacie w wywiadzie Jacka Tomczyka z Maksymem Szczypą >>

Więcej:Blizzard