Czy Apple straci amerykański rynek?

Apple ma problemy z modemami do swoich urządzeń odkąd toczy spór sądowy z Qualcommem. Obecnie modemy do najnowszych iPhone’ów produkuje Intel. Jednak według serwisu FastCompany, prototypowe modemy 5G oznaczone numerem 8060, przegrzewają się. Amerykański producent nie ma jednak w tym momencie alternatywy. Poza Intelem modemy 5G produkują obecnie tylko Qualcomm i Huawei. Porozumienie z Qualcommem nie wydaje się w tej chwili prawdopodobne, z kolei Huawei jest blokowany przez amerykańską administrację.
iPhone
iPhone

[banner slot=”text”]

Na szczęście dla Apple, infrastruktura 5G w Stanach Zjednoczonych będzie gotowa dopiero w 2020 roku. Do tego czasu amerykański producent będzie musiał znaleźć rozwiązanie (Intel pracuje już nad modemem o numerze 8161), aby nie stracić również i amerykańskiego rynku na rzecz Samsunga. Tymczasem koreański koncern już pokazał prototyp Galaxy S10 z okazji uruchomienia w Korei Południowej sieci 5G. Na nagraniu poniżej możecie zobaczyć wideorozmowę przeprowadzoną przez ten właśnie smartfon Samsunga.

Samsung współpracuje też z amerykańską siecią komórkową Verizon, która inwestuje w sieć 5G. W marcu firmy poinformowały, że w pierwszej połowie 2019 roku pojawi się smartfon Samsunga z modemem Snapdragon X50 5G NR. Nie wiemy jeszcze, czy będzie on sprzedawany w Stanach Zjednoczonych pod marką Galaxy, czy pod inną nazwą. To może oznaczać, że wierni iPhone’om (mimo końca wyprzedaży trwają ciekawe promocje tych telefonów) na amerykańscy klienci, mogą nie chcieć czekać na to, aż Apple upora się z kwestą modemów. | CHIP


Tutaj znajdziecie ranking smarfonów i ich aktualne ceny w sklepach internetowych.