GeForce RTX 2060 na zdjęciach

Na ujawnionych przez serwis videocardz zdjęciach widać kartę produkcji Gigabyte’a. Sądząc po chłodzeniu, jest to model fabrycznie podkręcany, a przynajmniej podobny układ chłodzenia tajwański producent stosował dotychczas właśnie do serii kart poddanych fabrycznemu OC. Poza tym na fotografiach widać 8-pinowe gniazdo zasilania, a sam GPU prawdopodobnie będzie potrzebował (jak to zwykle w przypadku segmentu średniego) gniazda 6-pinowego. Silniejsze zasilanie sugeruje, że ze średniopółkowego Turinga wyciśnięto tu nieco więcej megaherców.
GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC
GIGABYTE GeForce RTX 2060 OC

8-pinowe gniazdo zasilania w karcie dla średniego segmentu? Mamy tu raczej do czynienia z modelem poddanym OC (fot. videocardz)

Ujawniono także część informacji o specyfikacji karty. Jeżeli karta zostanie wyceniona na poziomie dzisiejszego GeForce’a GTX 1060 6 GB, to nowy RTX 2060 może okazać się prawdziwą gratką dla graczy. Karta posiada 1920 rdzeni CUDA (serwis podaje 30 jednostek CU, a każda składa się z 64 rdzeni CUDA). Tyle samo, co GeForce GTX 1070. Przy zastosowaniu 6 GB pamięci GDDR6 może to oznaczać nieco większą wydajność nowego RTX’a 2060 od GTX 1070. Poza tym potwierdza się, po raz kolejny, że karta będzie jednak wspierała ray-tracing.

Dwa duże wentylatory i solidny radiator – karta to proawdopodobnie model podkręcany fabrycznie (fot. videocardz)

Pozostaje jedynie kwestia ceny oraz daty premiery. Ta oczywiście nie została jeszcze ujawniona. Prawdopodobnie jednak NVIDIA nie będzie się spieszyła z wprowadzaniem nowej karty. Wprawdzie w tym segmencie GTX’owi 1060 wyrosła całkiem solidna konkurencja w postaci Radeona RX 590, to jednak “zieloni” muszą zaczekać do chwili, w której poprzednia generacja kart będzie nadal zalegała w dużych ilościach w magazynach partnerów OEM. | CHIP

 GeForce GTX 1060 prowadzi obecnie w naszym rankingu  kart graficznych w kategorii econo.