NEWS: urządzenie z ekranem na wszystkich krawędziach i sześciokątny smartfon Samsunga

10 grudnia mamy zobaczyć model Galaxy A8s, pierwszy smartfon Samsunga z otworem na aparat w ekranie. Wygląda jednak na to, że koreański producent pracuje równocześnie nad urządzeniem całkowicie pozbawionym jakichkolwiek wycięć na sensory. Być może chodzi o telefon z zapowiedzianym wcześniej wyświetlaczem New Infinity. Z nowego, zarejestrowanego patentu wynika, że inżynierowie planują schować głośnik, aparat do selfie i inne czujniki pod powierzchnią wyświetlacza. Pomysł pokrywa się z wnioskiem Samsunga ze stycznia, ale nowy patent dodaje coś jeszcze.
sześciokątny smartfon samsung
sześciokątny smartfon samsung

Jak trzymać taki telefon? (graf. LetsGoDigital)

Samsung chciałby “oblać” ekranem wszystkie krawędzie smartfonu. Rysunki techniczne sugerują, że urządzenie byłoby na tyle grube, żeby móc wyświetlać na bocznych ramkach ikony (np. aplikacji telefonu czy aparatu). Ponadto w konstrukcji nie znajdzie się raczej miejsce nie tylko na fizyczne przyciski blokady i regulacji głośności, lecz nawet na gniazdo USB typu C… Ale koncern z Seulu ma jeszcze jedną koncepcję.

samsung
A może smartfon heksagonalny? (graf. LetsGoDigital)

Od początku istnienia telefonów komórkowych ich bazowy kształt nie zmienił się – korekty dotyczyły wielkości urządzeń, znikały fizyczne klawiatury, przybywało powierzchni wyświetlacza i zmniejszały się ramki. Samsung patentuje teraz smartfon o kształcie sześciokąta, pozbawiony otworów i z ekranem zachodzącym na krawędzie. Pod kątem ergonomicznym obydwa projekty wydają się mało praktyczne. Niemniej to na razie tylko patent – być może kolejna futurystyczna wizja, która niekoniecznie trafi do fabryk. | CHIP


 Tutaj znajdziecie nasz ranking smartfonów.

Najwyżej sklasyfikowanym w tej chwili Samsungiem jest Galaxy Note 9, który w kategorii POWER zajmuje drugie miejsce.

[offers keywords=”Samsung Galaxy Note 9″]