Xiaomi: gamepad dla smartfonów

Xiaomi pokazało nowy gamepad, wersja 2.0 o nazwie Black Shark. Jest to następca urządzenia pokazanego w kwietniu tego roku wraz z gamingowym smartfonem chińskiej firmy.
blask shark gamepad
blask shark gamepad

[banner slot=”text”]

Patrząc na zdjęcia łatwo zauważyć, że GamePad 2.0 podłączany jest do do Black Sharka (ciekawa promocja), podobnie jak Joy-Cony do Nintendo Switch. Oznacza to, że kontroler dzieli się na dwie części, a każdą z nich podłącza się do jednego węższego boku smartfona. Starszy model podłączany był tylko z jednego boku.

Jak zrobić ze smartfonu konsolę? Xiaomi ma rozwiązanie (fot. Xiaomi)

GamePad 2.0 wyposażony jest w joystick i D-pad po lewej stronie oraz touchpad i przyciski ABXY po prawej stronie. Obydwie części kontrolera mają trójkątne przyciski na spodzie oraz przyciski spustu. Każdy z nich można również mapować, co zapewnia nieco większą elastyczność w różnych grach. Touchpad jest interesującym elementem, ponieważ na gamepadach zazwyczaj znajduje się drugi joystick. Xiaomi zdecydowało się jednak na płytkę dotykową. To efekt podobny jak w kontrolerze Steam.

Cena urządzenia ma wynieść 89 dolarów (ok. 340 złotych). GamePad 2.0 kupowany od razu jako dodatek do Xiaomi Black Shark będzie o 20 proc. tańszy.  | CHIP


W naszych rankingach smartfonów w kategorii Econo najwyżej uplasował się inny model marki Xiaomi, czyli Pocophone F1