blask shark gamepad

Xiaomi: gamepad dla smartfonów

Smartfony nie muszą rywalizować z mobilnymi konsolami. Mogą się nimi stać. Taki jest cel dodania nieco bardziej gamingowego charakteru smartfonowi zbudowanemu z myślą o grach: Xiaomi Black Shark.

Xiaomi pokazało nowy gamepad, wersja 2.0 o nazwie Black Shark. Jest to następca urządzenia pokazanego w kwietniu tego roku wraz z gamingowym smartfonem chińskiej firmy.

[banner slot=”text”]

Patrząc na zdjęcia łatwo zauważyć, że GamePad 2.0 podłączany jest do do Black Sharka (ciekawa promocja), podobnie jak Joy-Cony do Nintendo Switch. Oznacza to, że kontroler dzieli się na dwie części, a każdą z nich podłącza się do jednego węższego boku smartfona. Starszy model podłączany był tylko z jednego boku.

Jak zrobić ze smartfonu konsolę? Xiaomi ma rozwiązanie (fot. Xiaomi)

GamePad 2.0 wyposażony jest w joystick i D-pad po lewej stronie oraz touchpad i przyciski ABXY po prawej stronie. Obydwie części kontrolera mają trójkątne przyciski na spodzie oraz przyciski spustu. Każdy z nich można również mapować, co zapewnia nieco większą elastyczność w różnych grach. Touchpad jest interesującym elementem, ponieważ na gamepadach zazwyczaj znajduje się drugi joystick. Xiaomi zdecydowało się jednak na płytkę dotykową. To efekt podobny jak w kontrolerze Steam.

Cena urządzenia ma wynieść 89 dolarów (ok. 340 złotych). GamePad 2.0 kupowany od razu jako dodatek do Xiaomi Black Shark będzie o 20 proc. tańszy.  | CHIP


W naszych rankingach smartfonów w kategorii Econo najwyżej uplasował się inny model marki Xiaomi, czyli Pocophone F1

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.