Zagłosuj na polską inicjatywę e-sportową w konkursie STS

Swój głos może oddać każdy użytkownik STS.pl za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu. Głosowanie potrwa do 5 grudnia do godz. 20.00. Akcję promują dwie znane na e-sportowej scenie osobowości: Paweł “innocent” Mocek i Damian “Nervarien” Ziaja. Poprowadzą oni też finał plebiscytu, który można będzie obejrzeć w serwisie Twitch. Za każdą osobę, która obejrzy wydarzenie, STS przekaże złotówkę na konto wybranej inicjatywy.
e-sport
e-sport

Głosować mogą tylko osoby zarejestrowane na stronie bukmachera (fot. sts.pl)

Do akcji zakwalifikowano trzy projekty. Kobiecy turniej “CS:GO” w Poznaniu to pomysł Sandry “fridy” Wojnowskiej, polskiej zawodniczki “CS:GO”, która prowadzi też akademię e-sportową dla kobiet. Turniej ma wypromować żeńską sferę cybersportu. A ta nie ma lekko nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, o czym opowiadaliśmy już w naszym artykule. W turnieju, który został zaplanowany na wiosnę 2019 roku wezmą udział najpopularniejsze zawodniczki, komentatorki i ekspertki.

Pragnę zrobić pierwsze wydarzenie w Polsce, na którym powalczą tylko kobiety. Głównie ze względu na to, że w Polsce nie ma jakiejkolwiek kobiecej sceny e-sportowej. Próbowaliśmy organizować rozgrywki kobiece przy innych, większych wydarzeniach w Polsce. Niestety kiedy pytałam, zawsze mi odmawiano. Tak więc, stworzymy swój własny event dla Kobiet! — komentuje dla CHIP-a Sandra “frida” Wojnowska. — Chcemy się rozwijać i brać udział nie tylko w turniejach za granicą, na które przeważnie nas nie stać. Pragniemy, aby w Polsce też od czasu do czasu stworzono dla nas małą przestrzeń, w której będziemy mogły rywalizować na żywo. Jesteśmy na razie słabsze od większości topowych polskich męskich drużyn, co nie znaczy, że w przyszłości nie będziemy im dorównywać. Oczywiście wydarzenie nie jest zamknięte na samą płeć piękną. Do kibicowania w Poznaniu zapraszamy wszystkich! — dodaje Wojnowska.

[banner slot=”text”]

W plebiscycie STS można głosować także na ogólnopolskie rozgrywki akademickie Edu Esports League. Zostaną one zorganizowane na 16 polskich uczelniach wyższych. Studenci rywalizują ze sobą w “LOL-u” i “CS:GO”, a zwycięzcy będą mogli reprezentować nasz kraj na turniejach międzynarodowych. Trzecia inicjatywa to PACTit Challenge 4: Multigames. To pomysł organizacji PACT, której celem jest integracja społeczności e-sportowej. Wydarzenie można porównać do e-sportowego odpowiednika lekkoatletycznego wieloboju. To, która inicjatywa otrzyma wsparcie, zależeć będzie od graczy. | CHIP

Więcej:e-sport