e-sport

Zagłosuj na polską inicjatywę e-sportową w konkursie STS

Fot. Intel
STS, jeden z największych polskich bukmacherów nawiązał współpracę z Polską Ligą Esportową. Gracze mogą zagłosować na jedną z trzech inicjatyw promujących rozwój wirtualnych rozgrywek w naszym kraju. To od was zależy, czy w przyszłym roku obejrzymy rozgrywki kobiece, turniej akademicki, a może nietypowe zawody z cyklu PACT.

Swój głos może oddać każdy użytkownik STS.pl za pośrednictwem oficjalnej strony konkursu. Głosowanie potrwa do 5 grudnia do godz. 20.00. Akcję promują dwie znane na e-sportowej scenie osobowości: Paweł „innocent” Mocek i Damian „Nervarien” Ziaja. Poprowadzą oni też finał plebiscytu, który można będzie obejrzeć w serwisie Twitch. Za każdą osobę, która obejrzy wydarzenie, STS przekaże złotówkę na konto wybranej inicjatywy.

Głosować mogą tylko osoby zarejestrowane na stronie bukmachera (fot. sts.pl)

Do akcji zakwalifikowano trzy projekty. Kobiecy turniej „CS:GO” w Poznaniu to pomysł Sandry „fridy” Wojnowskiej, polskiej zawodniczki „CS:GO”, która prowadzi też akademię e-sportową dla kobiet. Turniej ma wypromować żeńską sferę cybersportu. A ta nie ma lekko nie tylko w naszym kraju, ale i na świecie, o czym opowiadaliśmy już w naszym artykule. W turnieju, który został zaplanowany na wiosnę 2019 roku wezmą udział najpopularniejsze zawodniczki, komentatorki i ekspertki.

Pragnę zrobić pierwsze wydarzenie w Polsce, na którym powalczą tylko kobiety. Głównie ze względu na to, że w Polsce nie ma jakiejkolwiek kobiecej sceny e-sportowej. Próbowaliśmy organizować rozgrywki kobiece przy innych, większych wydarzeniach w Polsce. Niestety kiedy pytałam, zawsze mi odmawiano. Tak więc, stworzymy swój własny event dla Kobiet! — komentuje dla CHIP-a Sandra „frida” Wojnowska. — Chcemy się rozwijać i brać udział nie tylko w turniejach za granicą, na które przeważnie nas nie stać. Pragniemy, aby w Polsce też od czasu do czasu stworzono dla nas małą przestrzeń, w której będziemy mogły rywalizować na żywo. Jesteśmy na razie słabsze od większości topowych polskich męskich drużyn, co nie znaczy, że w przyszłości nie będziemy im dorównywać. Oczywiście wydarzenie nie jest zamknięte na samą płeć piękną. Do kibicowania w Poznaniu zapraszamy wszystkich! — dodaje Wojnowska.

[banner slot=”text”]

W plebiscycie STS można głosować także na ogólnopolskie rozgrywki akademickie Edu Esports League. Zostaną one zorganizowane na 16 polskich uczelniach wyższych. Studenci rywalizują ze sobą w „LOL-u” i „CS:GO”, a zwycięzcy będą mogli reprezentować nasz kraj na turniejach międzynarodowych. Trzecia inicjatywa to PACTit Challenge 4: Multigames. To pomysł organizacji PACT, której celem jest integracja społeczności e-sportowej. Wydarzenie można porównać do e-sportowego odpowiednika lekkoatletycznego wieloboju. To, która inicjatywa otrzyma wsparcie, zależeć będzie od graczy. | CHIP

Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.