Zapowiedzi nowych gier na Game Awards 2018

Wśród zapowiedzianych nowości zaskakująco blisko jest nowy “Mortal Kombat”, o którym napisaliśmy więcej w osobnym tekście. Podczas Game Awards zaprezentowano jednak wiele gier, w tym taką, która ma szansę znaleźć się wśród zwycięzców gali za rok.
nowe gry na games awards 2018
nowe gry na games awards 2018

Zaledwie dwa miesiące przyjdzie nam czekać na nowego “Far Crya”. Cykl miał wzloty i upadki, ale niewątpliwie jest jednym z najlepszych wśród FPS’ów dla jednego gracza. “Far Cry New Dawn” przenosi nas w realia… cóż, po finale poprzedniej części gry.

Gra wydaje się być, przynajmniej sądząc po trailerze, bardziej dynamiczna i “szalona” niż poprzednie części. Data premiery została wyznaczona na 15 lutego.

Kolejny ciekawy tytuł to “Outer Worlds”. Gra tworzona jest przez studio Obisdian, teraz należące już do Microsoftu. “Outer Worlds” będzie pierwszoosobowym połączeniem shootera, gry RPG i pewnie także gry przygodowej. Tworzą ją ludzie odpowiedzialni m.in. za dawne “Fallouty” czy serię “Pillars of Eternity”, jestem więc spokojny o jakość fabuły.

https://youtu.be/MGLTgt0EEqc

Do tego trudno nie zauważyć nawiązań m.in. do fimów “Guardians of Galaxy” czy starszych gier z serii “Fallout” (tych, które miały jeszcze swoje specyficzne poczucie humoru). Data premiery pozostaje nieznana.

“The Last Campfire” to gra, którą zapowiedziało studio Hello Games, znane głównie z “No Man’s Sky”. Gra jest określana przez samo studio jako odpowiednik filmów krótkometrażowych wśród gier.

BioWare uraczyło nas natomiast pierwszą zapowiedzią kolejnego “Dragon Age’a”. Czwarta część serii jest pewnym zaskoczeniem, chociaż z drugiej strony cześć trzecia (“Dragon Age: Inkwizycja”) ma już cztery lata.

Teaser nie tłumaczy jednak niczego odnośnie nowej gry RPG. W filmie słychać jednak głos jednej z postaci z ostatniego DLC do poprzedniej części gry, Solasa. Mówi on: “Znaleźliście mnie nareszcie. Zgaduję, że macie pytania”. Na końcu filmu pojawia się – #TheDreadWolfRises.

Capcom natomiast pokazał nowy trailer “Devil May Cry 5”. Gra ma pojawić się na PC, Xbox One oraz PlayStation 4 jednocześnie, 8 marca.

Mniej efektowna, ale nie mniej ciekawa może być natomiast gra oparta o serial “Stranger Things”. To już trzeci tytuł korzystający z licencji Netflixa. Tak jak poprzednie będzie miał raczej niszowy charakter, ale pomóc mu powinna popularność samego serialu, którego trzeci sezon zobaczymy w przyszłym roku.

Gra samym stylem nawiązuje do czasów, w których toczy się akcja (lata 80). W podobne produkcje główni bohaterowie serialu mogliby grywać na automatach. Tytuł ma oferować tryb kooperacyjny. Pojawi się natomiast na Nintendo Switch.

Zobaczyliśmy także trailer nietypowej produkcji autorstwa Panache Digital Games, studia współtworzonego m.in. przez Patrice’a Desilets’a, jednego z autorów serii Assassin’s Creed. “Ancestors: The Humankind Odyssey” to gra, której akcja rozpoczyna się 10 milionów lat temu w Afryce, a gracz wciela się w niej w ówczesnego przodka ludzi.

https://youtu.be/vEvhRhWCxWQ

Docelowo rozgrywka ma przejść przez miliony lat ewolucji, a później historii gatunku ludzkiego. Mamy mieć możliwość wpływania na losy świata i kreowania tego, czym ostatecznie stanie się ludzkość. Przyznaję, że ostatni tytuł ciekawi mnie najbardziej, jako projekt szeroki i bardzo ambitny. Pytanie tylko, czy twórcy zdołają go udźwignąć. | CHIP