Apple pracuje nad serwisem streamingowym z grami

Serwis streamingowy Apple ma działać na prostej zasadzie: za dostęp do bazy tytułów użytkownicy zapłacą abonament, a gry będą strumieniowane. Od połowy ubiegłego roku firma z Cupertino prowadzi rozmowy z wydawcami. Nie ma pewności, czy serwis skupi się produkcjach PC czy mobilnych. Druga z możliwości wydaje się prawdopodobna.
Apple pracuje nad serwisem streamingowym z grami

Mobilna gra “The Elder Scrolls Blades” promowana podczas ostatniej premiery iPhone’ów (graf. Bethesda)

Jak wskazuje raport firmy Newzoo, branża gier mobilnych ma do 2021 roku osiągnąć wartość 100 miliardów dolarów. Apple już teraz dobrze zarabia na takich produkcjach, chociaż jedynie pośrednio.

– Zdecydowana większość przychodów pochodzących ze sklepu App Store to gry – ocenia analityk BTIG, Brandon Ross. – Subskrypcje okazały się skutecznym sposobem czerpania zysków z urządzeń mobilnych, jednak na razie nie znalazło to potwierdzenia w grach PC, z wyjątkiem niewielkiego sukcesu Microsoftu, Sony i Electronic Arts – dodaje Ross.

Nawet jeżeli wizja gier jako usługi wydaje się odległa, oczywistym jest, że skoro mówią o tym ważne osoby w branży (np. prezes Ubisoftu), to jest coś na rzeczy. W przypadku wielu tytułów podobne rozwiązanie mogłoby udać się – a “gamingowy Netflix”, ktokolwiek go stworzy, będzie przepustką do naprawdę wielkich pieniędzy. | CHIP

Więcej:Applegry