CHIP: taki jest Honor View20 – 48 MP aparat i procesor Kirin 980

Honor View20 trafi do Polski w połowie lutego w cenie 2900 złotych. Producent zrezygnował z notcha na rzecz wbudowania przedniego aparatu w otwór o średnicy 4,5 milimetra. Dzięki temu 6,4-calowy wyświetlacz zajmuje 91,8% powierzchni panelu. Z tyłu obudowy zastosowano nanolitografię, żeby uzyskać teksturę skrzącą się gradientowymi barwami. Telefon ma jedynie 8,1 milimetra grubości.
honor view 20
honor view 20

HONORView20
Gradientowy wzór nazywany jest efektem zorzy polarnej (fot. Honor)

Wyposażenie Honora View20 zwraca uwagę przede wszystkim aparatem. Tylna kamera dostała matrycę Sony CMOS IMX586 o rozmiarze 1/2 cala, rozdzielczości 48 MP i jasności f/1.8. Dzięki wydajnemu procesorowi oraz funkcji AI Ultra Clarity aparat robi równocześnie kilka fotografii w pełnej rozdzielczości, z których wybiera najostrzejsze obszary i łączy je w jedno zdjęcie. Ten zabieg ma zagwarantować wyraźne szczegóły i skorygować balans kolorów.

Tylny aprat, także 3D, korzysta z modelu impulsowego pomiaru światła, który pozwala określać głębię, zbierać informacje o kształcie obiektów i śledzić sylwetki w czasie rzeczywistym. Stworzone w ten sposób trójwymiarowe fotografie odtworzymy np. w trybie AR. Smartfonu można użyć jako kontrolera do gier desktopowych wykrywających ruch (podobnie jak Kinect). W tej chwili da się grać w dwa tytuły: “Fancy Skiing” i “Fancy Darts”.

honor view20
Przedni aparat ma rozdzielczość 25 MPix (fot. Honor)

View20 pracuje z tym samym procesorem co flagowy Huawei Mate 20 Pro. Kirin 980 jest 7-nanometrowym mobilnym chipem z podwójnym NPU i układem chłodzenia cieczą. Smartfon, zależnie od wersji, ma 6 lub 8 GB pamięci RAM oraz 128 / 256 GB pamięci wewnętrznej. Bateria w nowym Honorze to ogniwo o pojemności 4000 mAh. Telefon wyposażono także w potrójną antenę Wi-Fi oraz technologię Link Turbo, która automatycznie przełącza się między Wi-Fi i LTE lub korzysta z obu kanałów naraz. Honor View20 pracuje pod kontrolą Androida 9 z Magic UI 2.0.1.

Rozpoczynamy testowanie tego smartfonu, wkrótce opiszemy wam nasze pierwsze wrażenia. | CHIP