Naucz się za darmo tworzyć gry mobilne z Google i Huuuge Games

Chociaż udział w wydarzeniu jest darmowy, liczba miejsc jest ograniczona. Wszyscy chętni powinni się zarejestrować pod tym linkiem. Szczegółowe informacje można uzyskać na oficjalnej stronie Akademii.  Zwieńczeniem warsztatów będzie ukończenie własnej gry, której oceny podejmą się mentorzy z Huuuge Games. W ten sposób uczestnicy zyskają cenne rady i rozbudują portfolio pomocne w rozwoju dalszej kariery.
robot taptap
robot taptap

Wybrane osoby zostaną połączone w zespoły. W każdym znajdzie się dwóch programistów, grafik, game designer i osoba odpowiedzialna za marketing. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach weekendowych, które potrwają od 9 marca do 12 maja w Campusie Google. Każdy dzień poświęcony będzie danemu zagadnieniu. Warsztaty rozpoczną się od biznesowego aspektów i dobrych praktyk przy tworzeniu koncepcji gry. Później uczestnicy dowiedzą się szczegółów na temat dystrybucji, lokalizacji, prawa autorskiego i budowania pozytywnego wizerunku marki.

huuuge games
Harmonogram warsztatów (graf. Google)

Huuuge Games to producent i wydawca gier mobilnych opartych na modelu free-to-play. Firma ma 8 biur w 4 krajach i zatrudnia ponad 400 pracowników. Znana jest m.in. z takich tytułów na smartfony jak “Kitty jump”, “Rollercoaster Dash”, czy “AirTraffic Control”, a także wirtualnych symulatorów kasyna. | CHIP