IKEA – tańsze smart-rolety sterowane pilotem lub telefonem

Już we wrześniu za sprawą organizacji FCC do sieci trafiły informacje o sterowniku do rolet. Teraz w niemieckiej wersji sklepu internetowego IKEI pojawiły się karty produktów współpracujących z tym urządzeniem. W ofercie są dwa rodzaje rolet – zaciemniające i przeźroczyste. Cena najtańszego zestawu (roleta 60 x 195 cm + sterownik) to 99 euro (ok. 425 zł). Smart-rolety mają trafić do europejskiej sprzedaży w wybranych sklepach IKEI od 2 lutego.
Smart-rolety
Smart-rolety

Montaż wygląda inaczej niż w przypadku zwykłych rolet. Za zasilanie odpowiada wyjmowany akumulator, który ładuje się kablem USB. Użytkownik będzie sterował urządzeniem przy pomocy pilota albo aplikacji w telefonie. Możliwe jest także ustawienie harmonogramu podnoszenia i opuszczania rolet. System współdziała z Alexą, Google Home oraz Apple HomeKit. To zaś sprawia, że produkt będzie tańszą alternatywą dla podobnych rozwiązań smart home.

W polskich sklepach IKEI od ubiegłego roku można kupić akcesoria związane z automatyzacją oświetlenia. Przy użyciu tego samego systemu, który ma współpracować ze smart-roletami, użytkownik włączy, wyłączy, przyciemni, rozjaśni i zmieni kolor oświetlenia. W sprzedaży są również inteligentne gniazdka oraz czujniki ruchu. | CHIP