Nadchodzi ofensywa Xiaomi – Pocophone F2, Mi 9 oraz Mi Mix 4

Pocophone F2 ma zostać wyposażony w Snapdragona 845 i 6 GB pamięci RAM. Owszem, to dokładnie tak samo jak w przypadku modelu F1, należy więc przypuszczać, że zmiany będą dotyczyły innych elementów. Możliwe, że chiński producent zamontuje w nowym urządzeniu lepszy aparat fotograficzny. Pocophone F2 powinniśmy zobaczyć już na Mobile World Congress w Barcelonie (25-28 lutego).
Pocophone F2
Pocophone F2

Snapdragon 845 w telefonie ze średniej półki nawet w 2019 roku będzie atrakcyjny (graf. Gizmochina)

Na horyzoncie są też flagowe smartfony. Xiaomi Mi 9 oraz Mi Mix 4 dostaną procesor Qualcomm Snapdragon 855, czyli aktualnie najszybszą jednostkę amerykańskiego producenta. W obydwu modelach mają pojawić się bardziej rozbudowane aparaty fotograficzne – z przecieków wynika, że z tyłu będą to potrójne kamery. Na razie nie wiadomo, ile obiektywów znajdzie się na przednim panelu. Mi Mix 4 prawdopodobnie zachowa rozsuwaną konstrukcję znaną z Mi Mix 3, a zatem kamera schowa się pod ekranem. Mi 9 zobaczymy w połowie roku, Mi Mix 4 ma ujrzeć światło dzienne dopiero jesienią.

Dodatkowo, Xiaomi zapowiada wprowadzenie zmian w serii Redmi. Linia zostanie przekształcona w osobną submarkę. Pierwsze urządzenie pojawi się już 10 stycznia – tu piszemy więcej. | CHIP