Netflix ostrzega przed Bird Box Challenge

Pod koniec grudnia na Netflixie zadebiutował postapokaliptyczny film z Sandrą Bullock w roli głównej. “Bird Box” opowiada historię nietypowej zagłady ludzkości – na Ziemi pojawiła się tajemnicza siła, która zabija każdego, kto na nią spojrzy. Dlatego w walce o przetrwanie pomagają bohaterom opaski na oczach. Internautom najwyraźniej bardzo spodobała się koncepcja poruszania po omacku, ponieważ wymyślili nowe “wyzwanie”. Bird Box Challenge polega na zakryciu sobie oczu opaską i wykonywaniu codziennych czynności: nie tylko na poruszaniu się po domu, ale też wychodzeniu na ulicę i robieniu zakupów. Niektórzy do tej niebezpiecznej zabawy wciągają też własne dzieci. Nagrania umieszczają w sieci.
bird box challenge
bird box challenge

Skala zjawiska jest na tyle duża, że sam Netflix postanowił zareagować: – Nie możemy uwierzyć, że musimy to napisać: PROSIMY, NIE RÓBCIE SOBIE KRZYWDY PRZY BIRD BOX CHALLENGE. Nie wiemy, jaka jest tego geneza i doceniamy zainteresowanie naszą produkcją, ale Chłopiec i Dziewczynka (red. postacie z filmu) mają tylko jedno życzenie na 2019 rok – nie trafcie do szpitala z powodu mema.

Chociaż Bird Box Challenge wydaje się mniej niebezpieczny niż popularny w ubiegłym roku Hot Water Challenge, to i tak nie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której poruszający się po omacku internauci robią sobie lub osobom postronnym krzywdę. | CHIP