Nowe modele laptopów i desktopów Lenovo Yoga z funkcjami AI

Yoga S940 to ultrasmukły laptop ważący 1,2 kg, który poza takimi podzespołami jak 16 GB pamięci RAM LPDDR3 i 1 TB dysku SSD został wyposażony w szkło Countour Glass, które spowija ramkę ekranu 4K. Dzięki temu wąskie obramowanie staje się jeszcze mniej widoczne.
lenovo yoga a940
lenovo yoga a940

Lenovo Yoga S940

Najciekawiej prezentują się jednak funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję, które trafią z aktualizacją oprogramowania w maju br. Yoga S940 będzie w stanie automatycznie odfiltrować hałas z otoczenia i rozmyć tło, by nic nie zakłócało przebiegu wideokonferencji. Dzięki pakietowi Smart Assist, ekran laptopa zablokuje się, gdy tylko użytkownik odejdzie od komputera. Z kolei technologia Glance wykryje ruch oczu i przeniesie otwarte okna do podłączonego monitora zewnętrznego. Nie zabraknie także obecności asystentek głosowych – Alexy i Cortany. Jak przystało na serię Yoga, urządzenie cechuje się także bardzo dobrą baterią – na jednym ładowaniu pozwala przepracować nawet 15 godzin. Lenovo Yoga S940 będzie dostępna sprzedaży w cenach od 1499,99 USD (ok. 5600 zł bez podatku).

Lenovo Yoga A940

Chińska odpowiedź na Surface Studio to 27-calowy komputer stacjonarny z obracanym zawiasem, który pozwala pochylić ekran pod kątem 25°. W ten sposób użytkownik może na nim wygodnie szkicować czy używać programów multimedialnych przy użyciu cyfrowego pióra.

Z boku wyświetlacza znajdziemy pokrętło Precision Dial, który pełni dodatkowe funkcje w zależności od uruchomionego programu np. w Photoshopie pozwala regulować grubość pędzla. Nie brakuje tu także rozdzielczości 4K i technologii Dolby Atmos Speaker System (dwa zestawy głośników umiejscowionych w różnych miejscach). W zależności od konfiguracji na wyposażeniu Yogi A940 znajdziemy procesor Intel Core i7 8. generacji, do 32 GB pamięci RAM i do 2 TB SSD. Desktop wspiera także funkcję Smart Assist. Yogę A940 zobaczymy w sklepach już w marcu w cenie zaczynającej się od 2199 dolarów (ok. 8200 zł bez podatku).

Lenovo Yoga C730

Nie tylko HP ma w swojej ofercie notebooki z wyświetlaczem AMOLED. W kwietniu do sklepów trafi Yoga C739 z 15-calowym wyświetlaczem 4K wykonanym w technologii AMOLED. Dzięki takiemu panelowi nie tylko kolory będą żywsze, a obraz czytelniejszy w słońcu. AMOLED-y emitują także mniej szkodliwego światła niebieskiego, dlatego są łagodniejsze dla oczu.

lenovo yoga
Ekrany AMOLED powoli zadamawiają się w notebookach (fot. Lenovo)

Poza tym możemy liczyć na procesor Intel Core i7, 16 GB RAM-u i 512 GB SSD. Laptop obsługuje również Windows Hello, Cortanę i Alexę, a także Windows Ink. Yoga C730 może pracować w trybie normalnym oraz trybie tabletu. Cena urządzenia to 1649 dolarów (ok. 6160 zł bez podatku).

Targi CES zakończyły się w ubiegły weekend. W naszym wpisie podsumowującym wydarzenie możecie wziąć udział w ankiecie i wybrać najciekawszą z zaprezentowanych w Las Vegas technologii. | CHIP