lenovo yoga a940

Nowe modele laptopów i desktopów Lenovo Yoga z funkcjami AI

SI automatycznie odfiltruje hałas z otoczenia i rozmyje tło w wideokonferencji.

Lenovo Yoga S940

Yoga S940 to ultrasmukły laptop ważący 1,2 kg, który poza takimi podzespołami jak 16 GB pamięci RAM LPDDR3 i 1 TB dysku SSD został wyposażony w szkło Countour Glass, które spowija ramkę ekranu 4K. Dzięki temu wąskie obramowanie staje się jeszcze mniej widoczne.

Najciekawiej prezentują się jednak funkcje wykorzystujące sztuczną inteligencję, które trafią z aktualizacją oprogramowania w maju br. Yoga S940 będzie w stanie automatycznie odfiltrować hałas z otoczenia i rozmyć tło, by nic nie zakłócało przebiegu wideokonferencji. Dzięki pakietowi Smart Assist, ekran laptopa zablokuje się, gdy tylko użytkownik odejdzie od komputera. Z kolei technologia Glance wykryje ruch oczu i przeniesie otwarte okna do podłączonego monitora zewnętrznego. Nie zabraknie także obecności asystentek głosowych – Alexy i Cortany. Jak przystało na serię Yoga, urządzenie cechuje się także bardzo dobrą baterią – na jednym ładowaniu pozwala przepracować nawet 15 godzin. Lenovo Yoga S940 będzie dostępna sprzedaży w cenach od 1499,99 USD (ok. 5600 zł bez podatku).

Lenovo Yoga A940

Chińska odpowiedź na Surface Studio to 27-calowy komputer stacjonarny z obracanym zawiasem, który pozwala pochylić ekran pod kątem 25°. W ten sposób użytkownik może na nim wygodnie szkicować czy używać programów multimedialnych przy użyciu cyfrowego pióra.

Z boku wyświetlacza znajdziemy pokrętło Precision Dial, który pełni dodatkowe funkcje w zależności od uruchomionego programu np. w Photoshopie pozwala regulować grubość pędzla. Nie brakuje tu także rozdzielczości 4K i technologii Dolby Atmos Speaker System (dwa zestawy głośników umiejscowionych w różnych miejscach). W zależności od konfiguracji na wyposażeniu Yogi A940 znajdziemy procesor Intel Core i7 8. generacji, do 32 GB pamięci RAM i do 2 TB SSD. Desktop wspiera także funkcję Smart Assist. Yogę A940 zobaczymy w sklepach już w marcu w cenie zaczynającej się od 2199 dolarów (ok. 8200 zł bez podatku).

Lenovo Yoga C730

Nie tylko HP ma w swojej ofercie notebooki z wyświetlaczem AMOLED. W kwietniu do sklepów trafi Yoga C739 z 15-calowym wyświetlaczem 4K wykonanym w technologii AMOLED. Dzięki takiemu panelowi nie tylko kolory będą żywsze, a obraz czytelniejszy w słońcu. AMOLED-y emitują także mniej szkodliwego światła niebieskiego, dlatego są łagodniejsze dla oczu.

lenovo yoga
Ekrany AMOLED powoli zadamawiają się w notebookach (fot. Lenovo)

Poza tym możemy liczyć na procesor Intel Core i7, 16 GB RAM-u i 512 GB SSD. Laptop obsługuje również Windows Hello, Cortanę i Alexę, a także Windows Ink. Yoga C730 może pracować w trybie normalnym oraz trybie tabletu. Cena urządzenia to 1649 dolarów (ok. 6160 zł bez podatku).

Targi CES zakończyły się w ubiegły weekend. W naszym wpisie podsumowującym wydarzenie możecie wziąć udział w ankiecie i wybrać najciekawszą z zaprezentowanych w Las Vegas technologii. | CHIP