Sequel “Her Story” z gwiazdorską obsadą

W ubiegłym miesiącu w Los Angeles rozpoczęły się zdjęcia do duchowego spadkobiercy wielokrotnie nagradzanej gry “Her Story”. W “Telling Lies” zobaczymy już nie jednego, ale czterech bohaterów. Całość nie będzie bezpośrednią kontynuacją “Her Story”, ale raczej duchowym spadkobiercą wykorzystującym tę samą technikę i atmosferę tajemnicy. Wśród swoich inspiracji Sam Barlow, projektant gry, wymienia takie dzieła filmowe jak “Wstyd” i “Rozmowę”.
Sequel “Her Story” z gwiazdorską obsadą

Kluczową rolę w grze odgrywa obsada aktorska, ponieważ całość przypomina swoją formą interaktywny film. Nie znajdziemy tutaj renderowanych scenek i trójwymiarowej oprawy graficznej czy postaci wykorzystujących motion capture. Podobnie jak w “Her Story” w “Telling Lies” również zobaczymy jedynie sceny filmowe z udziałem żywych aktorów. Dlatego dobrą wiadomością jest udział takich profesjonalistów jak: Logan Marshal-Green (“Prometeusz”, “Zaproszenie”, “Diabeł”), Alexandra Shipp (“X-Men: Apocalypse”), Kerry Bishé (“Halt and Catch Fire”, “Narcos”) i Angela Sarafyan (“Westworld”, “Przyrzeczenie”). W grze usłyszymy także Vivien Lyrę Blair, czyli “Dziewczynkę” z netflixowego “Nie otwieraj oczu”.

Zdjęcia do “Telling Lies” mają się zakończyć w nadchodzących tygodniach. Gra powinna ukazać się na komputerach PC jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że podobnie jak poprzednia produkcja Sama Barlowa zadebiutuje również na urządzeniach mobilnych.

“Her Story” zostało wydane w 2015 roku i szybko zostało okrzyknięte jedną z najciekawszych gier tamtego okresu. Gracz wcielał się tu w detektywa, który wykorzystuje stary komputer do przeszukania przesłuchań policyjnych z 1994 roku związanych ze sprawą zaginionego męża pewnej Brytyjki. Ponieważ nie był on w stanie sam przesłuchać świadka, jego zadaniem było analizowanie transkrypcji, tagowanie klipów według własnego uznania i składanie w całość strzępów informacji. Na gali The Game Awards “Her Story” wygrała w dwóch kategoriach: najlepszej narracji i najlepszego występu za rolę Vivy Seifert. | CHIP