Sequel „Her Story” z gwiazdorską obsadą

Fot. annapurna interactive
Sam Barlow i wydawca gry "Telling Lies" Annapurna Interactive zapowiedzieli, że w produkcji zobaczymy profeskonalnych aktorów m.in. Logana Marshalla-Greena znanego z "Prometeusza" i Alexandrę Shipp z "X-Men: Apocalypse". W przypadku tej gry dobór obsady ma niebagatelne znaczenie, ponieważ mówimy o gatunku FMV (Full Movie Video), w którym nagrania z żywymi aktorami zastępują tradycyjnie renderowaną grafikę.

W ubiegłym miesiącu w Los Angeles rozpoczęły się zdjęcia do duchowego spadkobiercy wielokrotnie nagradzanej gry „Her Story”. W „Telling Lies” zobaczymy już nie jednego, ale czterech bohaterów. Całość nie będzie bezpośrednią kontynuacją „Her Story”, ale raczej duchowym spadkobiercą wykorzystującym tę samą technikę i atmosferę tajemnicy. Wśród swoich inspiracji Sam Barlow, projektant gry, wymienia takie dzieła filmowe jak „Wstyd” i „Rozmowę”.

Kluczową rolę w grze odgrywa obsada aktorska, ponieważ całość przypomina swoją formą interaktywny film. Nie znajdziemy tutaj renderowanych scenek i trójwymiarowej oprawy graficznej czy postaci wykorzystujących motion capture. Podobnie jak w „Her Story” w „Telling Lies” również zobaczymy jedynie sceny filmowe z udziałem żywych aktorów. Dlatego dobrą wiadomością jest udział takich profesjonalistów jak: Logan Marshal-Green („Prometeusz”, „Zaproszenie”, „Diabeł”), Alexandra Shipp („X-Men: Apocalypse”), Kerry Bishé („Halt and Catch Fire”, „Narcos”) i Angela Sarafyan („Westworld”, „Przyrzeczenie”). W grze usłyszymy także Vivien Lyrę Blair, czyli „Dziewczynkę” z netflixowego „Nie otwieraj oczu”.

Zdjęcia do „Telling Lies” mają się zakończyć w nadchodzących tygodniach. Gra powinna ukazać się na komputerach PC jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że podobnie jak poprzednia produkcja Sama Barlowa zadebiutuje również na urządzeniach mobilnych.

„Her Story” zostało wydane w 2015 roku i szybko zostało okrzyknięte jedną z najciekawszych gier tamtego okresu. Gracz wcielał się tu w detektywa, który wykorzystuje stary komputer do przeszukania przesłuchań policyjnych z 1994 roku związanych ze sprawą zaginionego męża pewnej Brytyjki. Ponieważ nie był on w stanie sam przesłuchać świadka, jego zadaniem było analizowanie transkrypcji, tagowanie klipów według własnego uznania i składanie w całość strzępów informacji. Na gali The Game Awards „Her Story” wygrała w dwóch kategoriach: najlepszej narracji i najlepszego występu za rolę Vivy Seifert. | CHIP

 

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.