zrzut ekranu windows 10

Wiosenna aktualizacja Windows 10 przyniesie jasny motyw interfejsu

Fot. Microsoft
Microsoft opublikował nową kompilację systemu Windows 10 o numerze 19H1. Na razie tylko w ramach programu Windows Insider. Do wszystkich użytkowników powinna ona trafić wiosną.

Kolejna aktualizacja najpopularniejszego systemu operacyjnego dla PC przynosi głównie poprawki drobnych błędów związanych z czytelnością niektórych ikon interfejsu. Zostanie wprowadzony mechanizm inteligentnej aktualizacji. System nauczy się, w jakich godzinach korzystamy z komputera i nie będzie nam przeszkadzał nachalnymi powiadomieniami. Po wgraniu aktualizacji 19H1 będziemy mogli pozbyć się też większej liczby systemowych aplikacji. Odinstalować będziemy mogli takie domyślne programy jak Kalkulator, Poczta, Kalendarz, Muzyka Groove i Paint 3D.

Zrzut ekranu z paskiem ze skrótami do onedrive w Windows 10.
W ustawieniach pojawi się spersonalizowany pasek ze skrótami do OneDrive i Smartfonu (fot. windowscentral.com)

Pod względem wizualnym największą nowością jest jasny motyw, który uwzględnia oczekiwania użytkowników niezadowolonych z poprzedniej wersji. Rozjaśniono w nim m.in. elementy paska zadań, menu Start czy centrum akcji. Kolejnym udoskonaleniem jest wsparcie dla większej liczby formatów RAW, co powinno ucieszyć zwłaszcza fotografów. Użytkownicy gogli VR korzystający z Windows Mixed Reality zauważą nie tylko bardziej przyjazny interfejs, ale także opcję podglądu obrazu z kamery gogli. Pozwoli ona szybko sprawdzić co dzieje się w świecie rzeczywistym bez potrzeby ściągania z głowy urządzenia.

Reklama

Chociaż aktualizacja nie wprowadzi tylu zmian co jej poprzednik, to przypominamy, że zajmie ona dodatkowe 7 GB przestrzeni. Miejmy nadzieję, że tym razem Microsoft rzetelniej przygotował łatkę. Październikowa kompilacja okazała się jedną z najgorszych. Użytkownikom znikały pliki, system nie wykrywał kart dźwiękowych, a właściciele niektórych sprzętów borykali się z problemem „Błękitnego ekranu śmierci”. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.