60 FPS-ów w Fortnite na Honor View 20

Podczas gdy konkurencja skupia się na zaspokojeniu potrzeb fotografów, Honor prezentuje aktualizację do swojego najnowszego modelu, która skierowana jest w grono graczy. Gaming+ ma podnieść wydajność grafiki w smartfonie – w pierwszej kolejności właśnie na Honorze View 20. Uaktualnienie zapewni także większą prędkość oraz wyższą rozdzielczość. Oprócz tego nowy system oparty na sztucznej inteligencji poprawi dokładność przewidywania obciążenia każdej klatki. Ponadto pozwoli osiągnąć lepszą efektywność GPU o ponad 20 procent.
60 FPS-ów w Fortnite na Honor View 20

Prezes HonoraGeorge Zhao przemawiający na MWC.

Marka skupia się w dużej mierze na Fortnite Vulkan Edition, gdzie po najnowszej aktualizacji będzie można osiągnąć aż 60 FPS-ów. Postacie w grach będą posiadały więcej szczegółów oraz łagodniejsze krawędzie. Jednak to nie jedyna dobra wiadomość dla fantów gry.  Osoby posiadające Honor View 20 po najnowszej aktualizacji będą mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanej skórki „Strażnika HONOR”. Będzie ona dostępna na HIHONOR.COM wyłącznie w tym modelu telefonu. Można powiedzieć, że Honor puszcza oczko graczom i to w dosłownym znaczeniu, ponieważ podobnie jak niedawno zaprezentowany Samsung S10 posiada małą dziurkę w roku ekranu zamiast notcha.

View 20 po nowej aktualizacji pozwoli grać nawet w 60FPS-ach.

Honor ogłosił dodatkowo nową aplikację wspierającą fotografię 3D, umożliwiającą rejestrowanie obrazów w 30 klatkach na sekundę w czasie rzeczywistym. W wydarzeniu brali udział Konstanty Młynarczyk i Krzysztof Bogacki z naszej redakcji, którzy dostarczyli zdjęcia i informacje z pierwszej ręki.

Vulkan API to platforma renderująca, która w przeciwieństwie do DirectX jest dostępna na wielu systemach operacyjnych m.in. Linuxie, Windowsie i Androidzie. Zapewnia też większą kontrolę nad kartą graficzną i niższe obciążenie GPU przy tych samych zadaniach co popularny OpenGL. Wsparcie Vulkanu może się przyczynić do zmiany polityki wydawców gier, którzy coraz częściej projektując grę na PC czy konsole myślą też od razu o urządzeniach mobilnych, czego najlepszym przykładem jest właśnie “Fortnite”. Skorzystają też na tym użytkownicy Linuxa, którzy są często pomijani przez twórców gier. | CHIP