Dota 2: Team Secret czeka na rywala w finale ESL One

Zespół OG to zwycięzcy zeszłorocznego turnieju The International, czyli najważniejszego wydarzenia roku w “Docie 2”. Z kolei Team Secret, do którego Polak dołączył w listopadzie ubiegłego roku, rewelacyjnie spisuje się w obecnym sezonie. W styczniu Team Secret wygrał majora (turniej najwyższej rangi) w chińskim Chonging. Natomiast w tegorocznych rozgrywkach w Katowicach bardzo trudno jest zatrzymać zawodników drużyny Nishy, którzy są uznawani za niekwestionowanych faworytów. Rozgrywki “Doty 2” są transmitowane po polsku w internecie na kanale ESL na Twitchu.
Przedstawiciele ESL zaproponowali organizację cyberolimpiady co 2 lata (fot. Helena Kristiansson/ESL)

Przedstawiciele ESL zaproponowali organizację cyberolimpiady co 2 lata (fot. Helena Kristiansson/ESL)

W finale ESL One w Katowicach Team Secret zagra ze zwycięzcą pary OG-Gambit Esports (graf. Liquipedia)

Team Secret w katowickim turnieju do tej pory oddał zaledwie jedną mapę. W fazie grupowej dokonał tego zespół OG, który jest jeszcze w grze i o 12:00 powalczy o udział w wielkim finale turnieju w Katowicach z rosyjskim Gambit Esports. OG pozostaje dużą niewiadomą. To ciągle mocna drużyna, która jeszcze nie pokazała wszystkich swoich możliwości. Potyczki OG zarówno z Gambit Esports jak i z Team Secret w fazie grupowej zakończyły się remisami 1:1.

Team Secret oddał w tym turnieju tylko jedną mapę, w fazie grupowej remisując z zespołem OG (graf. Liquipedia)

Polska publiczność od 2014 roku czeka na polskie zwyciestwo na głównej scenie w Katowicach, czyli pd zwycięstwa Virtus.pro w turnieju “Counter Strike: Global Offensive”. Już dziś wieczorem przekonamy się, czy po 5 latach kolejny Polak znowu wzniesie trofeum w katowickim Spodku. Poza prestiżem i pucharem, zwycięska drużyna otrzyma do podziału równowartość 480 tysięcy złotych (125 tysięcy dolarów). | CHIP