Michał Jankowski walczy w półfinale ESL One w Katowicach

W czwartek Team Secret gładko pokonał szwedzki zespół Ninjas in Pyjamas stosunkiem 2:0. Bardziej zacięty pojedynek w ćwierćfinale stoczył Gambit Esports, któremu zespół Fnatic urwał jedną mapę. Turniej rozgrywany jest w formacie podwójnej eliminacji. Zespoły po przegraniu jednego meczu spadają do drabinki przegranych i mają szansę dojść do finału “od dołu”. Finał turnieju w Katowicach zostanie rozegrany w niedzielę o 16:00. Zmagania zawodników “Doty 2” można śledzić po polsku na Twitchu.
Michał "Nisha" Jankowski podczas jednego z turnieju
Michał "Nisha" Jankowski podczas jednego z turnieju

Drabinka ESL One
Team Secret z Michałem Jankowskim w składzie o 16:00 zmierzy się z Gambit Esports w półfinale ESL One (graf. Liquipedia)

Michał “Nisha” Jankowski to 18-letni zawodnik “Dota 2”. We wrześniu ubiegłego roku podpisał kontrakt z europejskim Team Secret. Wcześniej reprezentował barwy polskiego zespołu Lets Do It, który przez pewien okres był znany pod nazwą Team Kinguin. 27 stycznia Team Secret z Polakiem w składzie wygrał w finale majora w Chongqing pokonując rosyjski zespół Virtus.pro. Teraz drużyna Michała “Nishy” Jankowskiego ma szansę powtórzyć ten sukces przed polską publicznością podczas turnieju w Katowicach.

Tegoroczny ESL One tym razem jest turniejem o randze minora, czyli niższej niż w zeszłym roku. Mimo to, e-sportowcy i tak walczą o ogromne pieniądze. W puli turnieju jest bowiem ponad milion złotych (300 tysięcy dolarów). Prawie połowa, bo równowartość 480 tysięcy złotych (125 tysięcy dolarów) trafi do zespołu, który zajmie pierwsze miejsce. Kto sięgnie po zwycięstwo w turnieju “Doty 2” w Katowicach przekonamy się w niedzielę po południu. | CHIP