Nagrody Steam 2018 rozdane

“Wiedźmin 3” dostał przez kilka lat swojego istnienia wiele nagród. Fakt, że gra z pierwszej połowy 2015 roku otrzyma prestiżową nagrodę w roku 2019 jest dość zaskakujący, ale produkcja CD Projekt Red wymyka się wielu schematom. Polski tytuł otrzymał nagrodę za Najlepsze otoczenie, a tworzące go studio zostało wybrane przez społeczność studiem roku.
Logo Steam
Logo Steam

Grą roku 2018 został “PUBG” (“PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS”), co nie powinno dziwić, zwłaszcza, że wybór był ograniczony do tytułów dostępnych na Steam. Zwykle to nie stanowi szczególnie dużej przeszkody w wyborze gry najbardziej docenionej przez graczy, ale w przypadku rywalizacji z 2018 roku jest inaczej. Brak tu bowiem “Fortnite’a”, który dostępny jest za darmo (podczas gdy “PUBG” jest płatny) na platformie Epic Games Store.

“Wiedźmin 3” to produkcja z 2015 roku, a mimo to do dziś jest jedną z lepiej wyglądających gier

Za najlepszą grę VR uznano, co chyba nie dziwi, “The Elder Scrolls V: Skyrim VR”. VR-owa odsłona świetnego cRPG Bethesdy jest jedną z bardziej wciągających produkcji dla systemów VR. Pozostałe kategorie przedstawiają się następująco:

  • Owoc miłości: “Grand Theft Auto”
  • Razem raźniej: “Tom Clancy’s Rainbow Six Siege”
  • Najlepsza historia alternatywna: “Assassin’s Creed Odyssey”
  • Najlepsza zabawa z maszyna: “Rocket League”

Konkurs Nagród Steam 2018 wystartował pod koniec grudnia ubiegłego roku, a głosowanie przez graczy było możliwe do początku stycznia 2019. Wyniki ogłoszono wieczorem 8 lutego. Tegoroczna nagroda dla polskiej produkcji pokazuje, że w niemal cztery lata po premierze “Wiedźmin 3” pozostaje bliski światowej społeczności graczy, a to jak CD Projekt Red podchodzi do wydawania dodatków zaskarbiło studiu sympatię graczy na całym świecie.  | CHIP