Polskie studio The Farm 51 szykuje horror

“Chernobylite” to survival horror polskiego studia The Farm 51. Studio jest znane m.in. “Get Even” (z 2017 roku) i “World War 3”. Przy czym cho drugi z wymienionych tytułów jeszcze się nie ukazał, to gliwickie studio już zapowiada kolejną grę. Ambicji śląskim twórcom gier nie można z pewnością odmówić.
Polskie studio The Farm 51 szykuje horror

26 kwietnia, godzina 1:23, Ukraina. Dokładnie w tej chwili miała miejsce katastrofa nuklearna w Czarnobylu. Stopiony rdzeń płonącego reaktora nr 4 zmieszał się z innymi substancjami chemicznymi i wytworzył wysoce radioaktywny materiał, który znaleźć można tylko w Czarnobylu. Nazwano go czarnobylitem (czarnobylit to silnie radioaktywna substancja krystaliczna sztucznego pochodzenia, składająca się głównie z krzemianu cyrkonu z domieszką uranu (do 10%) – za Wikipedia; przyp. red.)“Chernobylite” to gra komputerowa z gatunku survival horror, której akcja toczy się w czarnobylskiej Strefie Wykluczenia. Spisek, horror, przetrwanie, miłość i obsesja. To wszystko w formie nieliniowej, interaktywnej opowieści, igrającej z pojęciami prawdy i kłamstwa, rzeczywistości i fikcji, nauki i fantazji. 30 lat po katastrofie w Czarnobylu w zonie zaczynają toczyć się wydarzenia, które nie mogłyby wydarzyć się nigdzie indziej na świecie. I które nie powinny wydarzyć się nigdzie w ogóle. Nie chodzi o to, jak stawić czoła własnym lękom. Chodzi o to, aby przetrwać.

[banner slot=”text”]

The Farm 51 już wcześniej flirtowało z tematyką czarnobylskiej zony. “Chernobyl VR Project” z 2017 roku, czyli wirtualny spacer powstały na podstawie zdjęć i filmów wykonanych w strefie.

Projekt ten, ciepło przyjęty, nie zdobył wielkiej popularności (o powodach takiego stanu rzeczy pisała nasza autorka Sylwia Zimowska w swoim autorskim serwisie). Możliwe, że korzystając z elementów zbudowanych z myślą o projekcje dla wirtualnej rzeczywistości, zespół z Gliwic szybciej stworzy swoją grę osadzoną, jakby nie było, w tych samych lokalizacjach. | CHIP

Zainteresowanym grą polecamy też produkcję “S.T.A.L.K.E.R” i książkę, na bazie której powstała, czyli “Piknik na skraju drogi”, autorstwa braci Strugackich.

Więcej:gry