Wiemy, jak będzie wyglądał Samsung Galaxy S10

Wiemy, jak będą wyglądały flagowe smartfony Samsunga i to przed wydarzeniem nazwanym przez koreańską firmę “Unpacked” (ang. rozpakowany), które odbędzie się 20 lutego w Barcelonie (a więc na 5 dni przed oficjalnym startem targów MWC 2019). To właśnie podczas tej konferencji Samsung pokaże trzy modele modele Galaxy S: S10, S10 Plus oraz tańszy Galaxy S10E (Lite). Sprawcą przecieku jest serwis WinFuture.de, który zamieścił rendery dwóch nowych smartfonów. W przecieku nie pojawił się jeden z modeli, czyli Galaxy G10E.
samsung galaxy s10
samsung galaxy s10

Galaxy S10+ jest zauważalnie większy. Z przodu będzie miał przy tym podwójny aparat, podczas gdy Galaxy S10 musi zadowolić się jednym (fot. WinFuture)
Samsung Galaxy S10 kształtem całej bryły przypomina poprzednika. Będzie miał jednak przedni aparat w małym, okrągłym wycięciu ekranu (fot. WinFuture)

Samsung długo stosował zachowawczą politykę w kwestii stylistyki swoich smartfonów z najwyższej półki. Jednocześnie pozostawały one bardzo eleganckimi konstrukcjami. Teraz Samsung ostatecznie rezygnuje z górnej ramki nad ekranem.

Z tyłu – trzy aparaty fotograficzne. To będzie standard tegorocznych flagowców (fot. WinFuture)

Mniejszy smartfon wyposażony jest w 6,1-calowy ekran Super AMOLED, a w środku ma znajdować się bateria o pojemności 3300 mAh. Większy model ma wyświetlacz o przekątnej 6,44 cala, wykorzystujący tę samą technologię Super AMOLED, ale ma bardziej pojemną baterię 4000 mAh. Co ciekawe, część źródeł twierdzi, że Samsung przygotowuje także dużą, aż 6,7-calową wersję Galaxy S10 Plus. Ten model miałby być nie tylko większy, ale też wyposażony w modem 5G oraz potężną baterię o pojemności 5000 mAh. | CHIP 


Tutaj znajdziecie ranking naszych smartfonów,  na podium między innymi Samsung.