Dziurka w Galaxy S10 nie musi szpecić

Już podczas wycieków pierwszych zdjęć najnowszych smartfonów Samsunga zauważono zaskakujące otwory w ekranie. Galaxy S10e i Galaxy S10 mają pojedynczy aparat, podczas, gdy Galaxy S10+ ma znacznie większą przerwę w ekranie skrywającą aż dwa aparaty. Użytkownicy Samsunga stanęli przed wyborem – albo próbować jakoś zamaskować dziurę w ekranie, albo dobrać tapetę, w którą aparat sam się wkomponuje. W tym pierwszym chętnie pomagał sam producent, który udostępniał tylko takie grafiki, które w prawym górnym rogu miały ciemną powierzchnię. Co ciekawe, podobną taktykę wybrało Apple, aby zamaskować notch w nowszych iPhone’ach. Na szczęście internauci postanowili znaleźć ciekawsze obejście tego problemu. Powstała nawet podstrona na Reddicie, na której można znaleźć tapety kreatywnie maskujące dziurkę w smartfonie.
Dziurka w Galaxy S10 nie musi szpecić

Aparat może być skutecznie ukryty w kosmicznych motywach (fot. reddit)
Może też być częścią innej postaci (fot. reddit)

Internet znalazł przede wszystkim dwa rozwiązania. Po pierwsze wzór (najlepiej pełen obłych kształtów), w który aparaty wkomponują się naturalnie. Dzięki temu kamera jest na pierwszy rzut oka niewidoczna dla użytkownika. Drugi sposób to tapety tematyczne, które na pewno sprawią więcej radości użytkownikom. Zdjęcia z kosmosu, specjalnie przycięte kadry z ulubionych filmów, czy fragmenty sportowej rywalizacji – aparat Samsunga może być wszystkim. Szczególnie popularny jest ostatnio Kim Dzong-Un, przywódca Korei Północnej, który radośnie spogląda przez “lornetkę”, a tak naprawdę podwójny aparat S10+.

Przywódca Korei Północnej patrzy z tapety Samsunga (fot. Reddit)

Samsung dość długo bronił się przed wcięciami w ekranie. Pojawiła się nawet kampania internetowa, w której koreański producent… wyśmiewa notch w iPhone’ach. W najnowszych smartfonach Samsung jednak zdecydował się wyciąć dziurki na aparat. Wiceprezes działu mobilnego Samsung Electronics zapewnił jednak, że to sytuacja przejściowa, a jego firma pracuje nad ekranem OLED, pod którym będzie można ukryć aparat. Koreański gigant bezpiecznie założył, że uda mu się stworzyć taki ekran nie prędzej niż przed marcem 2020 roku. | CHIP