E-sport kontra niepełnosprawność – powstaje film o wyjątkowym graczu

“Kofin” marzy o tym, żeby w przyszłości zostać profesjonalnym graczem e-sportowym. Jak twierdzą twórcy filmu “niepełnosprawność Marcina jest pewnego rodzaju atutem”. Mimo, że na co dzień musi radzić sobie z dużymi trudnościami, w swojej ulubionej grze jest świetny, co pokazują chociażby filmy opublikowane w serwisie Plays.tv.
Marcin radzi sobie świetnie w swojej ulubionej grze / fot.prasowa

Marcin radzi sobie świetnie w swojej ulubionej grze / fot.prasowa

Zestaw sprzętu, którym Marcin steruje w grze jest inny, niż w przypadku regularnych graczy. Składa się on z dwóch myszek i klawiatury. Pierwsza myszka do poruszania się postacią obsługiwana jest przez lewą stopę. Druga, którą obsługuje się strzelanie, znajduje się na brzuchu, a klawiatura oparta jest o monitor i służy do wykonywania pozostałych czynności.

Reżyserem filmu jest Jakub Zalewski, który już od roku dokumentuje historię Marcina Bielańczuka. Poza tym, w projekcie uczestniczą: operator Konrad Wójciów, dźwiękowiec Krzysztof Piskuła, montażysta Cezary Markiewicz, plakacista Karol Michalski oraz pomagająca w produkcji Agata Wiśniewska.

Tworzenie filmu rozlokowanego po Polsce to duże wyzwanie logistyczne, finansowe – powiedział Chipowi reżyser. Dotychczas, projekt realizowany był ze środków prywatnych, jednak te, jak wiadomo, są ograniczone, a przed produkcją jeden z kluczowych etapów, od którego zależy jej sukces – promocja. W związku z tym, twórcy postanowili zorganizować zbiórkę w serwisie Zrzutka. Akcja jest wspierana przez takich gigantów świata e-sportu jak: Intel, SteelSeries, Codewise Unicorns, Kinguin i AGO, którzy zapewnili uczestnikom zbiórki atrakcyjne upominki. Akcja kończy się 28 marca. Całkowita kwota do osiągnięcia celu to 16 tysięcy złotych, a aktualnie zebrano ponad 10 tysięcy. Nadwyżka zostanie przeznaczona na leczenie Marcina.