Harry Potter Wizards Unite coraz bliżej – znamy szczegóły gry

Zgodnie z podstawowym założeniem, “Harry Potter Wizards Unite” będzie grą działającą na podobnej zasadzie co Pokemon GO. Oznacza to, że gracz będzie prowadził część rozgrywki wykorzystując rozszerzoną rzeczywistość. Na szczęście, już teraz możemy powiedzieć, że nie będzie to kopia hitu z 2016 roku, a coś zupełnie nowego, bardziej rozbudowanego.
Gra trafi do dystrybucji jeszcze w tym roku / graf.prasowa

Gra trafi do dystrybucji jeszcze w tym roku / graf.prasowa

Główną różnicą ma być fabuła, która w tej grze będzie odgrywała kluczową rolę. W skutek kataklizmu do “zwykłego” świata przedostały się magiczne stwory i przedmioty. Gracz wcieli się w agenta tajnych sił, który będzie musiał je odnaleźć i przenieść do świata magii.  Do wyboru będą trzy specjalności: auror, magizoolog lub profesor, które różnią się umiejętnościami i predyspozycjami bohatera. Tak jak w przypadku Pokemonów, najwięcej obiektów będzie znajdowało się w parkach, galeriach i na placach. Oprócz tego, w następnych etapach gry będzie trzeba odkryć tajemnicę wspomnianego Kataklizmu.

Najważniejszą siłą bohatera będą oczywiście czary. Używanie magii będzie jednak ograniczone ilością energii, którą z kolei będzie można uzupełniać za pomocą eliksirów i wizyt w karczmach. Co ciekawe, w Harrym Potterze znajdziemy dużo więcej różnego rodzaju miejsc, niż w Pokemon GO (PokeStop i PokeGym). Świat gry ma być bardziej rozbudowany, a współpraca pomiędzy graczami będzie opierała się na wspólnych misjach, których nie będzie można wykonać w pojedynkę.

Jak widać na filmach przedstawiających rozgrywkę, postaci i obiekty zostały odwzorowane z dużą starannością. Twórcy chcą zadbać o to, aby produkcja nie powtarzała błędów poprzedniej. Oznacza to, że już w momencie premiery użytkownik będzie miał przed sobą duże możliwości i atrakcje, które zapewnią dobrą rozrywkę na dłuższy czas. Przypomnijmy, że w przypadku Pokemon GO było inaczej – na samym początku gra była mocno ograniczona, dopiero później dodawano nowe urozmaicenia.

Premiera gry nastąpi jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej pod koniec wakacji. “Harry Potter Wizards” Unite będzie dostępny na urządzenia z Androidem i iOS. | CHIP

Więcej:gryPokemony