IEM 2019: najciekawsze atrakcje IEM EXPO

Największą atrakcją IEM EXPO jest turniej ESL Katowice Royale, w którym do wygrania jest 1,9 miliona złotych (pół miliona dolarów). Wśród 24 rywalizujących drużyn, są dwa zespoły reprezentujące polską drużynę Team Kinguin. Rozgrywki można śledzić na kanale ESL na Twitchu.
strefa fortnite iem expo 2019
strefa fortnite iem expo 2019

Na stoisku Samsunga również można zagrać w “Fortnite” na Galaxy Note 9, a także sprawdzić jak “FIFA 19” prezentuje się na telewizorach QLED.

Na IEM Expo nie mogło zabraknąć również najnowszych nowinek technologicznych. Komputronik pokazał konfigurację z kartą graficzną RTX, a także bardzo efektownie prezentującym się chłodzeniem wodnym.

Do budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego wjechała ciężarówka, która zamienia się w… nie, nie Transformera, ale w mobilną scenę esportową ze studiem do realizacji transmisji. Firma HyperX na początku roku podpisała umowę z Allied Esports. Pierwszy raz mobilna arena pojawiła się pod szyldem HyperX Esports Truck w styczniu, podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas.

Jak co roku, Muzeum Historii Komputerów i Informatyki we współpracy z miastem Katowice, przygotowało stoisko z grami retro w wersji przyjaznej najmłodszym. Tym razem można zagrać między innymi w “Space Ivaders” w kooperacji. Jedna osoba steruje statkiem za pomocą ogromnego dżojstika, a współgracz strzela przy użyciu imponująco głośnego przycisku.

stoisko mumzeum historii komputerów i informatyki na IEM 2019

W czekoladowej strefie Wedla bardzo dobrze przyjął się format znanej wszystkim “Familiady”. Rzecz jasna, w tym przypadku pytania dotyczą gier. Można się m. in. dowiedzieć, jak ankietowani żegnają swoich współgraczy na czacie i jakie (według nich) zwierzęta najczęściej pojawiają się w grach.

Zarówno ankietowani, jak i organizatorzy, a także zwiedzający IEM EXPO zgodzili się co do tego, że jest tylko jedna poprawna odpowiedź na ostatnie pytanie – lama.

lama z fortnite na iem expo 2019

IEM EXPO można zwiedzać do niedzielnego wieczora. To miejsce dla każdej osoby zainteresowanej nie tylko esportem, ale również bardzo wydajnym sprzętem. | CHIP

Więcej:e-sportIEM