Północnokoreańscy dysydenci używają ethereum, żeby obalić Kim Dzong Una

Tokeny GVISA mają umożliwić kupującym odwiedzenie Korei Północnej po jej wyzwoleniu. Grupa CCD podkreśla, że zamierza wyemitować 200 tysięcy niewymienialnych monet opartych na ethereum. Każda wiza będzie sprzedawana za 1 ETH, czyli około 520 PLN. Jak dotąd wyemitowano siedem tokenów, które znajdują się pod pięcioma adresami. Rozpoczęcie sprzedaży zaplanowano na 24 marca.
Północnokoreańscy dysydenci używają ethereum, żeby obalić Kim Dzong Una

Tak będzie wyglądać wiza, dzięki której odwiedzimy wyzwoloną Koreę Północną (CCD)

Kartom GVISA towarzyszy kilka zasad. Ich data wygaśnięcia została ustalona na 1 marca 2029 roku. Wiza pozwala na tylko jeden 45-dniowy pobyt. Dane właścicieli wiz mają pozostać utajnione, co jest charakterystyczną cechą kryptowalut. Jak podaje CCD ich tokeny przestrzegają wszelkich zasad celnych. Nie powinny być one przedmiotem spekulacji, ani służyć do handlu na czarnym rynku.

– Posiadanie jednej lub więcej wiz GVISA powinno być uważane za wkład w ruch i nie powinno być wykorzystywana do celów spekulacyjnych lub powierniczych – podaje CCD.

Ruch wyzwoleńczy podaje dodatkowo adresy kryptowalutowe, pod które można wysyłać darowizny. Do tej pory na jednym z portfeli zgromadzono 14,24 BTC, czyli ponad 200 tysięcy PLN. Wszelkie pozyskane datki mają pomóc w wyzwoleniu Korei Północnej, która zgodnie z planem ruchu oporu ma zostać przemianowana na Free Joseon. | CHIP