Rosyjska armia stworzyła latający karabin

Dron bojowy będzie unosił się w powietrzu dzięki dwóm śmigłom. Przypuszcza się, że będzie on sterowany za pomocą pilota lub sztucznej inteligencji, jednak te informacje nie zostały jeszcze potwierdzone. Producent zgłosił patent na drona z wbudowanym karabinem AK-47 w lutym 2018 roku (tak przynajmniej podają zachodnie źródła, prawdopodobnie jednak to odmiana karabinka AK-74, przystosowanego do amunicji 5,56 mm). Posiada on także identyczną specyfikację jak standardowa wersja broni. Skrzydła drona zostały wykonane z bardzo lekkiego metalu. Z kolei broń jest osadzona w specjalnie przygotowanym szkielecie. Latający karabin ma posłużyć do zestrzeliwania małych obiektów na niewielkich wysokościach. W skrócie: innych dronów.
Rosyjska armia stworzyła latający karabin

Drone Gun

Koncepcja drona wygląda prymitywnie, jednak jak się okazuje spełnia on swoje zadanie. Podobne urządzenie zostało po raz pierwszy zaprojektowane przez studentów w 2016 roku. Natomiast 12 marca 2018 roku Rospatent (Rosyjska Federalna Służba Własności Intelektualnej) przyznała patent na urządzenie korporacji Almaz-Antey. Latający karabin ma przede wszystkim służyć do zestrzelania takich obiektów jak komercyjne quadkoptery i drony ze standardowymi śmigłami, wykorzystywane przez jednostki zwiadowcze.

Latający karabin nie jest jeszcze ostatecznie dopracowane. Problemów na pewno przysporzy przeładowanie karabinu, które jak na razie musi odbywać się na lądzie. Magazynek mieści jedynie 30 pocisków. Z tego względu, po opróżnieniu całego magazynku dron będzie musiał wylądować w celu przeładowania go przez operatora. Twórca legendarnej broni, Michaił Kałasznikow, zmarł w 2013 roku i nie doczekał chwili kiedy jego konstrukcja wzniosła się w powietrze. | CHIP

Więcej:bezcatnews