Samsung: robotyczne kuchenne ramię i grządka w lodówce

Najnowsze rozwiązanie Samsunga jest skierowane do kucharzy – i to zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Bot Chefa można było zobaczyć podczas targów Kitchen and Bath Industry Show w Las Vegas. Robotem steruje się za pomocą aplikacji mobilnej, da się także wydawać polecenia głosowe. Maszyna potrafi uczyć się nowych umiejętności, a także zlokalizować odpowiedni garnek lub łyżkę. Robotyczna kończyna ma 6 ustawień. Za sprawą wewnętrznych i zewnętrznych czujników oraz algorytmów sztucznej inteligencji urządzenie znacznie ułatwi pracę w kuchni i skróci czas przyrządzania potraw.
Samsung: robotyczne kuchenne ramię i grządka w lodówce

Ramieniem robota możemy sterować za pomocą telefonu (fot. Samsung)

Na targach KBIS 2019 Samsung pokazał ponadto Chef Garden, czyli zautomatyzowaną grządkę uprawianą we wnętrzu urządzenia (podłączaną do lodówki Family Hub). Chef Garden dba o to, aby zapewnić dobre warunki dla sadzonek.

Lodówki Samsunga z uprawą roślin (fot. Samsung)

Koreańska firma to kolejny producent wykorzystujący robotykę w kuchni. 3 lata temu pisaliśmy w CHIP-ie o brytyjskiej firmie Moley Robotics, która stworzyła podobne robotyczne ramiona pomagające podczas przygotowywania posiłków. | CHIP