Twttr, czyli eksperymentalny Twitter

W pierwszej kolejności twttr skoncentruje się na testowaniu nowego układu rozmów. Już na targach CES zapowiedziano, że aplikacja wyświetlać będzie inny format odpowiedzi. Teraz pierwsi testerzy mogą zobaczyć dokładnie tę zmianę. Wpisy przybiorą bardziej zaokrąglony kształt, a dodatkowo będą też zagnieżdżone, dzięki czemu łatwiej będzie śledzić interesujące nas komentarze. Udostępnione tweety i inne szczegóły zostaną ukryte, by nie rozpraszać użytkowników przy czytaniu dłuższych wątków.
twittr
twittr

Dodatkowo różne rodzaje odpowiedzi zostaną oznaczone innymi kolorami. Jednym kolorem będą oznakowane tweety osoby, która prowadzi dyskusję, innym użytkowników przez nas obserwowanych, a jeszcze innym nieznanych nam osób.

Z czasem w twttr mają pojawić się inne pomysły, które z biegiem czasu zostaną wprowadzone do głównej aplikacji lub nie. Wszystko zależy od odbioru grupy testowej. Na ten moment do programu zaproszono kilka tysięcy osób mówiących po angielsku i japońsku. Ponieważ nie podlegają oni żadnemu NDA, na pewno ich opinie będą szybko trafiać do sieci, skąd reszta osób będzie mogła także wyrazić swoje zdanie. Zachęca do tego nawet sam Twitter, który w tym celu utworzył nawet hasztag ułatwiający śledzenie dyskusji #LetsHaveAConvo.

[banner slot=”text”]

Twitter ma 261 milionów użytkowników, z czego aż 69 milionów stanowią mieszkańcy USA. Niemal połowa (46%) użytkowników loguje się do aplikacji przynajmniej raz dziennie. Portal społecznościowy został założony w 2006 roku. Z ostatnich badań wynika, że Twitter jest istną wylęgarnią fake newsów – nieprawdziwe informacje rozchodzą się tam o 70% szybciej niż prawdziwe. | CHIP