YouTube wyłącza komentarze pod filmami z udziałem dzieci

Władze portalu zareagowały dopiero po tym jak z serwisu swoje reklamy wycofało wiele firm, którym nie podobało się to, że ich przekazy pojawiają się w materiałach mających wydźwięk pedofilski. Nowa polityka Youtube’a wprowadza wyłączenie sekcji komentarzy pod filmami z dziećmi. Ograniczenia zostaną zastosowane zarówno do prywatnych filmów publikowanych przez rodziców jak i do niektórych youtuberów .
YouTube wyłącza komentarze pod filmami z udziałem dzieci

Komentarze są wyłączane pod wieloma filmami

Portal stanął przed problemem w jaki sposób zweryfikować potężną bazę filmów pod kątem występowania w nich nieletnich. Ma mu w tym pomóc specjalny algorytm, który będzie wyszukiwał filmy z udziałem dzieci.

Niektóre filmy będą wyłączone spod ograniczeń. Kanały zweryfikowane przez Youtube jako „Family video-bloggers” i niektórzy profesjonalni twórcy będą mogli odblokować sekcję komentarzy. W zamian będą musieli aktywnie śledzić sekcję komentarzy. Będą musieli także udowodnić youtubowi, że ich filmy nie niosą ryzyka wystąpienia niechcianych komentarzy, albo zostaną one szybko wykryte i skasowane. „Nic nie jest dla nas ważniejsze niż zapewnienie bezpieczeństwa młodych ludzi na portalu” mówi prezes Youtube Susan Wojcicki. | CHIP