Zegarek Watch GT Active i słuchawki w oprawce okularów Huawei

Okulary X Gentle Monster Eyewear nie mają niestety wyświetlacza ani kamery i służą jedynie do rozmów, a także do korzystania z asystenta głosowego. Mimo to, Eyewear to ciekawy, ubieralny gadżet, który może zastąpić standardową słuchawkę Bluetooth. W oprawkach znajdują się wbudowane baterie, które bezprzewodowo naładujemy za pomocą specjalnego etui. Oprawki są też odporne na kurz i zachlapania. W sprzedaży pojawią się na przełomie czerwca i lipca.
Zegarek Watch GT Active i słuchawki w oprawce okularów Huawei

Okulary stworzono przy współpracy z koreańską marką Gentle Monster, dlatego nie różnią się wyglądem od zwykłych oprawek, pozbawionych słuchawki. Chiński producent, podobnie jak Samsung zauważył, że użytkownicy zamiast futurystycznego wzornictwa, wolą kształty i faktury, które dobrze znają. Tak jest także w przypadku inteligentnego zegarka Watch GT. Jego wersja sportowa, czyli Watch GT Active została pokazana w Paryżu.

Watch GT Active to sportowa wersja smartwatcha Huawei (fot. Huawei)

Watch GT Active jest wodoodporny i wytrzymuje zanurzenie do głębokości 50 metrów. Zegarek ma żyroskop i barometr, które pozwolą prognozować zmianę pogody i wskażą wysokość na jakiej się znajdujemy. Watch GT Active współpracuje z bezpłatną aplikacją na Androida o nazwie Huawei Health. Producent podaje, że bateria o pojemności 420 mAh wystarczy nawet na 22 godziny pracy z wykorzystaniem GPS, a w trybie czuwania zegarek wytrzyma nawet dwa tygodnie. Istnieje też możliwosć wybrania jednej spośród kilunastu tarcz, które pozwolą zamienić sportowy charakter zegarka w bardziej biznesowy. | CHIP