Znamy ceny smartfonów Google Pixel 3a i Pixel 3a XL

Dane na temat nowych telefonów pochodzą od partnerów handlowych Google. Pixel 3a z 64 GB pamięci będzie najprawdopodobniej kosztował 450 EUR (czyli około 1930 złotych) i chociaż cena większego modelu nie została ujawniona, będzie oczywiście wyższa. Należy spodziewać się, że może sięgnąć 500 EUR (około 2145 zł). Nieznana pozostaje dokładna data premiery nowych smartfonów Google’a, ale można oczekiwać, że nastąpi to już niedługo. Część wcześniejszych przecieków dotyczących tych telefonów podawała, że wiosną 2019 roku mają one trafić w USA do oferty operatora Verizon.
Znamy ceny smartfonów Google Pixel 3a i Pixel 3a XL

Jak podaje serwis WinFuture, telefony Google’a rzeczywiście będą nazywały się Pixel 3a i Pixel 3a XL. We wcześniejszych doniesieniach smartfony były przedstawiane jako Pixel 3 Lite i Pixel 3 Lite XL. Co więcej, wydaje się, że urządzenia będą dostępne tylko w konfiguracji z pamięcią na dane o pojemności 64 GB (przynajmniej w Europie). Nowe Pixele ojawią się w wersjach: czarnej, białej oraz nazwanej “Iris”, za którą może kryć się bardziej wyrazisty kolor.

Pixel 3 XL też nie jest szczególnie popularnym telefonem. Tańsze modele raczej też nie zawładną rynkiem (fot. Pocket-lint)

Według ostatnich przecieków, Pixel 3a ma 5,6-calowy wyświetlacz OLED, a większy Pixel 3a XL otrzyma panel 6-calowy. Obydwa pracują na procesorze Snapdragon 670 z 4 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o aparaty fotograficzne, to z tyłu znajdzie się pojedynczy moduł 12MP, z przodu 8MP. Wiemy też, że bateria w Pixel 3a będzie miała pojemność 3000 mAh. Nowe telefony Google’a mają oczywiście porty USB-C, gniazda słuchawkowe i pracują na systemie Android 9.0 Pie.

[banner slot=”text”]

Przy tych cenach i specyfikacji nie wróżę nowym telefonom Google’a sukcesu. Chińscy producenci na tyle zmienili rynek, że tzw. średnia półka bardzo się rozciągnęła, a konstrukcje takie jak Xiaomi Mi9, a więc flagowiec, który kosztuje poniżej 2000 złotych, nie zostawiają wiele miejsca na telefony tak wycenione jak Pixele internetowego giganta. | CHIP