Hideo Kojima: streaming i 5G przyszłością gier

Hideo Kojima w wywiadzie dla japońskiego dziennika Nikkei odniósł się do streamingu gier. Zdaniem twórcy serii “Metal Gear Solid”, granie w chmurze jest przyszłością, a serwisy takie jak Google Stadia i GeForce NOW staną się bardziej popularne wraz z upowszechnieniem technologii 5G (a w przyszłości także 6G), co ma nastąpić w ciągu najbliższych 5 lat. Kojima przewiduje też, że powoli zaczną ulegać zatarciu granice pomiędzy filmami i grami, a serwisy VOD takie jak Netflix częściej będą umożliwiały widzowi wybór w kluczowych momentach filmu.
Hideo Kojima: streaming i 5G przyszłością gier

— Po wprowadzeniu usług takich jak Google Stadia, konsole staną się niepotrzebne, bo wystarczy sam wyświetlacz. Osoby oglądające rozgrywki na YouTube będą mogły w przyszłości w każdej chwili dołączyć do zabawy, ale to dopiero początek — przekonuje Hideo Kojima. — Wraz z upowszechnieniem się grania w chmurze, w podobny sposób zmieni się sposób produkcji filmów. To jest to, na co najbardziej czekam. Na Netflixie i innych platformach VOD pojawi się wybór pomiędzy klasycznymi filmami a grami. Co zresztą już widzimy na przykładzie “Black Mirror: Bandersnatch” — dodaje reżyser.

Hideo Kojima wyjawił też, że obecnie jest zaangażowany w duży projekt związany z 5G i streamingiem gier, jednak szczegółów nie zdradził.