Kolorowe postaci ze świata fantastyki w Poznaniu

To drugi dzień jednego z największych europejskich festiwali fantastyki. Międzynarodowe Targi Poznańskie odwiedzają miłośnicy science-fiction, gier i komputerów. CHIP ma swoją strefę w hali 6C. Od piątku prowadzimy konkurs rysunkowy, w którym wykorzystujemy urządzenia Huiona i ASUS-a oraz oprogramowanie Corela. W rywalizacji fotograficznej uczestnicy walczą o smartfon Redmi Note 7. Na stoisku mamy też więcej sprzętu Xiaomi oraz zestaw VR-owy HTC Vive i gamingowe komputery ASUS TUF. Szczegóły atrakcji znajdziecie tutaj, a przede wszystkim na Pyrkonie. W naszej strefie możecie spotkać redaktora naczelnego portalu Konstantego Młynarczyka, dyrektora artystycznego (i autora okładek) Piotra Sokołowskiego oraz dziennikarzy – Sylwię Zimowską i Krzysztofa Bogackiego. Na miejscu jest również grupa naszych pyrkonowych pomocników. A Monika Żuber-Mamakis relacjonuje:
Kolorowe postaci ze świata fantastyki w Poznaniu

Jest zimno, zaczyna padać. Jedyne sensowne jedzenie jest w pawilonie numer 4, a wszędzie tutaj są spore odległości i każdy kto wybiera się na Pyrkon powinien wyposażyć się w wygodne buty i własne kanapki. Choć pogoda nie odbiera humoru uczestnikom, to trochę żal tych wszystkich cosplayerek, które mają gołe nóżki. Uważać należy na bandy bezwzględnych orków i przechadzającą się śmierć – ostrzega sekretarz redakcji serwisu.

Przed festiwalem jeszcze pół weekendu, chętni mogą odwiedzać targi także w nocy. Jutro Pyrkon potrwa do 16:00. Jeżeli nie mieliście czasu pojechać do Poznania, poniżej wirtualna wycieczka.

A niebawem zajrzymy do bardzo ciekawej pyrkonowej Ligi Superbohaterów.

Więcej:Pyrkon