OnePlus 7 pojawi się także w wersji Pro

Budowanie prawdziwego flagowca, a obok niego modelu, który wprawdzie nazywa się podobnie, ale parametrami nieco ustępuje swojemu droższemu kuzynowi, to zagranie stosowane przez część producentów smartfonów. Wystarczy tylko przywołać Samsunga (Galaxy S10 i Galaxy S10+) czy Huawei (P30 i P30 Pro). Teraz do tego grona ma dołączyć OnePlus. Informację o planach chińskiej marki podał Max J. z AllAboutSamsung. Jego zdaniem zobaczymy w tym roku, po raz pierwszy, dwa modele OnePlus.
OnePlus 7 pojawi się także w wersji Pro

https://twitter.com/Samsung_News_/status/1119579966914560000

Oczywiście nie będzie różnic, jeśli chodzi o procesor. OnePlus nie ma tu wielkiego wyboru – oba smartfony korzystać będą z topowego układu Qualcommu, czyli modelu Snapdragon 855. Oba mają dysponować także pamięcią RAM o dwóch pojemnościach do wyboru: 6 lub 8 GB. Różnice nie będą więc dotyczyły wydajności SoC, a mimo to wersja Pro będzie działała zauważalnie szybciej. Wszystko ze względu na zastosowanie jako nośnika danych kości typu UFS 3.0. Więcej o tego rodzaju pamięci flash pisaliśmy w styczniu. Znacznie szybszy nośnik danych powinien wydatnie przyspieszyć działanie telefonu, a OnePlus 7 Pro byłby pierwszym flagowcem w tym roku korzystającym z UFS 3.0.

Czy tak będzie wyglądał nowy OnePlus 7? (fot. DBS Design)

Różnica między OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro ma być szczególnie widoczna także w zastosowanych aparatach fotograficznych. W droższym modelu będzie to potrójna konstrukcja ze stabilizacją obrazu, podczas gdy w tańszym “zabraknie” jednego obiektywu oraz, prawdopodobnie, stabilizacji. Ciekawostką ma być także dostępny w modelu Pro zoom optyczny. Więcej o tym jak działa zoom w aparatach przeczytasz tutaj.

[banner slot=”text”]

Ze specyfikacji wynika też, że producent mógłby przedstawiać model Pro jako skierowany do graczy. Podobnie jak smartfony gamingowe, także i OnePlus 7 Pro będzie posiadał ekran o wyższej częstotliwości odświeżania. Większość smartfonów ma ekrany 60 Hz, a nowa konstrukcja chińskiej marki ma mieć 6,7-calowy ekran odświeżany 90 razy na sekundę. Cena i data premiery pozostaje nieznana. | CHIP

Na starszy model, czyli One Plus 6, przygotowane zostały ciekawe promocje
W naszych rankingach również znajdziecie testy i opinie dotyczące OnePlus 6.