Premiera Samsunga Galaxy Fold odwołana

Wszystko przez wadę fabryczną, która powoduje pękanie ekranu. Pierwsze egzemplarze, które Samsung wysłał do testerów, miały się psuć już po kilku godzinach zabawy. W niektórych przypadkach chodziło o folię zabezpieczającą, która, mimo ostrzeżeń, została zdjęta przez używających. Nie jest to jednak jedyny powód usterki, bo, jak podają testerzy, zauważyli, że powierzchnia ekranu ma podczas składania kontakt z zawiasem, co z oczywistych przyczyn nie powinno mieć miejsca.
Samsung ma pecha do flagowych modeli / fot.prasowa

Samsung ma pecha do flagowych modeli / fot.prasowa

Powyższe doniesienia mocno kłócą się z wizerunkiem reklamowanym przez producenta. Galaxy Fold miał być bowiem bardzo wytrzymały, a jego konstrukcja miała zdzierżyć do 200 tysięcy złożeń.

https://www.youtube.com/watch?v=McdgS3Popjk

Przedstawiciele Samsunga zapewniają, że dokładnie zbadają sprawę i naprawią usterkę jak najszybciej. W związku z tym trudno jednak określić ostateczną datę premiery.

Model Fold miał być rewolucją i rewelacją, która sprawi, że Samsung zostanie zapamiętany w historii jako pierwszy producent, który wprowadził do powszechnego użytku elastyczny smartfon. Urządzenie zaprezentowano w lutym i miało trafić do pierwszych klientów na początku maja.

Niepowodzenie Samsunga musi być jeszcze bardziej dotkliwe w obliczu faktu, że jego największy konkurent, czyli Huawei, zapowiedział, że jego elastyczny smartfon pojawi się na rynku bez żadnych opóźnień. | CHIP