Samsung ma pecha do flagowych modeli / fot.prasowa

Premiera Samsunga Galaxy Fold odwołana

Smartfon ma jednak wadliwy ekran?

Wszystko przez wadę fabryczną, która powoduje pękanie ekranu. Pierwsze egzemplarze, które Samsung wysłał do testerów, miały się psuć już po kilku godzinach zabawy. W niektórych przypadkach chodziło o folię zabezpieczającą, która, mimo ostrzeżeń, została zdjęta przez używających. Nie jest to jednak jedyny powód usterki, bo, jak podają testerzy, zauważyli, że powierzchnia ekranu ma podczas składania kontakt z zawiasem, co z oczywistych przyczyn nie powinno mieć miejsca.

Powyższe doniesienia mocno kłócą się z wizerunkiem reklamowanym przez producenta. Galaxy Fold miał być bowiem bardzo wytrzymały, a jego konstrukcja miała zdzierżyć do 200 tysięcy złożeń.

https://www.youtube.com/watch?v=McdgS3Popjk

Przedstawiciele Samsunga zapewniają, że dokładnie zbadają sprawę i naprawią usterkę jak najszybciej. W związku z tym trudno jednak określić ostateczną datę premiery.

Model Fold miał być rewolucją i rewelacją, która sprawi, że Samsung zostanie zapamiętany w historii jako pierwszy producent, który wprowadził do powszechnego użytku elastyczny smartfon. Urządzenie zaprezentowano w lutym i miało trafić do pierwszych klientów na początku maja.

Niepowodzenie Samsunga musi być jeszcze bardziej dotkliwe w obliczu faktu, że jego największy konkurent, czyli Huawei, zapowiedział, że jego elastyczny smartfon pojawi się na rynku bez żadnych opóźnień. | CHIP