Zarząd Tesli sprawdza, czy Elon Musk popchnął pracownika

Incydent miał miejsce we wrześniu ubiegłego roku w placówce w Fremont. To był gorący okres dla Tesli – przedsiębiorstwo nie nadążało z dostawami samochodów po masowych zwolnieniach, a akcje firmy spadły o ponad 6% w konsekwencji występu Muska w programie internetowym, podczas którego palił marihuanę. Mniej więcej w tym okresie, według zeznania byłego pracownika, ówczesny dyrektor generalny miał zagrodzić mu drogę, gdy przyszedł pożegnać się z kolegami po złożeniu wypowiedzenia.
Twórca PayPala, Tesli, Hyperloopa, Zip2, Solar City, oraz SpaceX, Elon Musk, zaprzecza jakby stworzył też bitcoina (fot. cnn)

Twórca PayPala, Tesli, Hyperloopa, Zip2, Solar City, oraz SpaceX, Elon Musk, zaprzecza jakby stworzył też bitcoina (fot. cnn)

Elon Musk krzycząc na inżyniera, przyciągnął uwagę innych pracowników. Z ich relacji wynika, że biznesmen w niewybrednych słowach kazał inżynierowi opuścić budynek i nie pozwolił nawet zabrać plecaka. Następnie dyrektor popchnął mężczyznę, dorzucając pogróżki, jeżeli w jakikolwiek sposób zaszkodzi Tesli. Zdaniem części świadków, Musk popchnął odchodzącego z pracy inżyniera, ale w tej kwestii relacje są rozbieżne. Na razie nie wiadomo, co spowodowało ostrą reakcję szefa. Pracownik był określany jako jeden z kluczowych w Tesli, w przeszłości inżynier pomógł rozwiązać wiele problemów.

elon
Musk jest znany z wybuchów wściekłości (fot. Inverse)

Milioner już wcześniej zachowywał się w podobny sposób. Media opisywały wiele przypadków arogancji i agresji słownej Elona Muska. Dyrektor zaczepiał inżynierów i zwalniał ich, gdy nie byli w stanie odpowiedzieć na jego pytania. A Tesla nie ma łatwej sytuacji. Z raportu za ostatni kwartał wynika, że przedsiębiorstwo dostarczyło 63 tysiące aut, co stanowi spadek o 31% w odniesieniu do wcześniejszych 3 miesięcy. | CHIP