Google I/O: Pixel 3a i 3a XL już dostępne, ale nie w Polsce

Zgodnie z oczekiwaniami Google przedstawiło swoje nowe, średniobudżetowe modele smartfonów. Urządzenia różnią się od siebie jedynie wielkością ekranu – Pixel 3A ma wyświetlacz Full HD+ OLED o przekątnej 5,6-cali, a Pixel 3a XL – 6 cali. Reszta podzespołów jest taka sama. Znajdziemy tutaj zatem Snapdragona 670, 4 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o pojemności 3000 mAh, która dzięki uczeniu maszynowemu ma zapewnić do 30 godzin pracy na jednym ładowaniu. Wielkie owacje na konferencji otrzymała informacja o umieszczeniu w urządzeniu minijacka.
google pixel 3a
google pixel 3a

google pixel 3a
Czy porównywanie do wydanego dwa lata temu smartfonu ma sens? (fot. YouTube)

Goole zrezygnowało zarówno z notcha, jak i podwójnej optyki. Na pokładzie nowych Pixeli znajdziemy pojedynczy aparat główny, który ma mieć tę samą jakość co we flagowym Pixelu 3. Na prezentacji podkreślono tryb nocny, dzięki któremu zdjęcia w ciemności wychodzą znacznie lepiej od… iPhone’a X z 2017 roku.

Pixele będą dostępne w 3 kolorach (fot. YouTube)

Atrakcyjnie wypada także cena. Za Pixela 3a zapłacimy 399 dolarów (ok. 1550 zł), a za jego większy odpowiednik 479 dolarów (ok. 1830 zł). Niestety choć urządzenia są już dostępne na rynku amerykańskim i kilku krajach europejskich (m.in. Niemczech, Francji, Irlandii i Hiszpanii) to w naszym kraju ich póki co nie zobaczymy.